Na trhy se vrátila averze k riziku. Evropské akcie padají, stejně tak i futures amerických. Evropské výnosy rostou, americké klesají na delším konci výnosové křivky. Dolar se proti euru obchoduje bez jasnějšího směru na úrovni otevírací ceny. Procyklické měny slábnou, měny regionu, mimo zlotý, také.

Zisk společnosti Nestlé loni vzrostl na 569 milionů Kč

Zisk společnosti Nestlé v roce 2017 vzrostl na 569 mil. Kč. Tržby dosáhly výše 10,7 mld. Kč. Firma potvrdila postavení jedničky na trhu potravin a nápojů v České republice. Dobré hospodářské výsledky se odrazily v nárůstu mezd i v investicích do programů CSR a ekologické udržitelnosti.

„Nestlé je pevnou součástí české ekonomiky. Jsme rádi, že jsme mohli přispět k jejímu růstu a dále rozvíjet značky a výrobky, za které jsme v této zemi zodpovědní. Očekávám, že i letošní rok přinese silný růst naší společnosti, díky kterému budeme pokračovat v investicích do výrobkových inovací i do výroby v našich továrnách,“ říká Torben Emborg, generální ředitel Nestlé Česko. 

Výroba

V roce 2017 vyrobily české továrny 58 087 tun cukrovinek v hodnotě více než 5,2 mld. Kč. Více než polovina byla určena na export (téměř 2,7 mld. Kč). Olomoucký závod Zora vyrobil 41 546 tun čokoládových cukrovinek, z toho např. 974 t tyčinky Kofila, 3 990 t tyčinky Margot či 5 700 t Studentské pečetě. Závod Sfinx sídlící v Holešově vyrobil 16 541 tun bonbónů, z toho např. 1 332 t Lentilek či 9 762 tun želé.

Mzdy a investice

Pozitivní vývoj hospodaření promítá firma i do kontinuálního navyšování mezd. V průměru tak navýšila v letech 2017 a 2018 mzdy pracovníkům ve výrobě o 23 %. V posledních pěti letech Nestlé též investovalo do svých továren více než 1 miliardu korun.

Ekologie

V oblasti ekologické udržitelnosti podnikání pokračovalo Nestlé Česko v plnění cílů snižování spotřeby vody, energie a emise CO2. Splnění cílů roku 2017 bylo v souladu s dlouhodobým trendem. V obou moravských závodech došlo celkově k snížení spotřeby vody na tunu výroby o 51 % a energie o 15 %.

Vypouštění emisí CO2 razantně omezil celkový přechod na tzv. zelenou elektřinu. Došlo k snížení vypouštěných emisí CO2 o 71 % v porovnání s rokem 2010.

Newsletter