Zisk UniCredit snížily špatné úvěry a povinný příspěvek do evropské kasičky

Italské bankovní skupině UniCredit klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 28 procent na 512 milionů eur. Důvodem byla tvorba rezerv na ztrátové úvěry a zaplacení příspěvku na vytvoření fondu pro záchranu evropských bank. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím, kdy skupina vykázala kvůli značným odpisům rekordní ztrátu 15 miliard eur, ale jde o výrazné zlepšení.     

Výsledky byly lepší než odhady analytiků, kteří v anketě agentury Bloomberg čekali v průměru zisk 501 milionů eur. Příjmy se zvýšily o 2,9 procenta na 5,7 miliardy eur. Banka musela ve čtvrtletí převést do evropského fondu 91 milionů eur.       

Zisk z hlavních bankovních aktivit se snížil o 13 procent na 876 milionů eur. Příjmy naopak o 3,7 procenta vzrostly a dosáhly 5,7 miliardy eur.     

UniCredit se výrazně angažuje v zemích střední a východní Evropy, včetně České republiky. Česká UniCredit Bank patří mezi největší tuzemské banky. Působit na českém trhu začala v listopadu 2007, kdy vznikla spojením finančního ústavu HVB Bank a Živnostenské banky. 

Newsletter