Další články

Africký boj s línými učiteli? Nahradí je aplikace

Podle výzkumu Světové banky polovinu vyučovacích hodin v zemích subsaharské Afriky učitelé absentují. Ti, kteří jsou přítomni, jsou pak často nekvalifikovaní. Přitom existují způsoby, jak pomocí technologií částečně nahradit neschopnost učitele látku vysvětlit. Například v Keni se více než 3 miliony dětí učí podle aplikace, která navíc přijde vládu pouze na čtyři dolary na osobu ročně.

Optimismus je stále cítit, i přesto z ECB vylétlo pár holubic

Evropská centrální banka se drží svého plánu. Potvrdilo to dnešní oznámení konce programu kvantitativního uvolňování. Byť jde o první krůček směrem k normalizaci měnové politiky ECB, její podstata zůstává stále silně akomodativní. Celkově lze říci, že optimismus centrální bance přetrval, avšak i přesto bylo možné spatřit pár holubic.

Prospěšné i prokleté aneb Když o lidech rozhodují algoritmy

Technologie, digitalizace, automatizace jsou slova, která jsou svatým grálem všech vyspělých ekonomik současnosti. Občas však zapomínáme, že ne všechny technologie jsou dokonalé. Chyby v algoritmech státních úřadů mohou měnit životy, a to často k horšímu. Mohou vymazat lidi ze seznamu voličů, označit firmy jako nevhodné nebo obvinit rodiče, že zanedbávají děti, to vše na základě chybně naprogramované technologie.

Chudí mileniálové na obzoru. Kdo nebo co zachrání generaci Y?

Vstup na trh práce v době největší finanční krize za více než 70 let není ideální start do pracovního života. Přesně to se však stalo velkému počtu mileniálů, kteří po roce 2007 absolvovali vysokou školu. Podle statistik Institute of Fiscal Studies (IFS) bude tato generace v každé etapě svého života chudší než ta předchozí. Může je zachránit starší generace nebo spíše vlastní zodpovědnost?

Zapomeňte Edisona i Bella. Největší vliv měly inovace v IT

Produktivita je hnacím motorem hospodářského růstu. Hnacím motorem produktivity jsou pak inovace. Vědci z Národního úřadu pro ekonomický výzkum se proto zaměřili na seřazení důležitosti patentů podle dopadu skutečné technologické změny v daném odvětví ekonomiky Spojených států. A světe div se, období jmen jako Tesla nebo Edison bylo převálcováno devadesátými lety a boomem IT.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.