Další články

Zaostalá Evropa. Jak zalepit technologickou mezeru?

Evropě se přezdívá starý kontinent. Bohužel, toto přízvisko si náš kontinent začíná zasluhovat i z hlediska technologické a digitální zaostalosti. Existuje jen málo zemí, které táhnou Evropu technologicky kupředu, jako je třeba Německo, Finsko nebo nově státy z Pobaltí. Jak změnit evropské hospodářství, aby měla Evropa zářnou ekonomickou budoucnost? Investicemi firem do nových technologií, říká Debora Revoltellová z Evropské investiční banky (EIB). Napomoci tomu má další integrace EU.

Spotřebitelé chtějí informace. Transparentní firmy u nich vítězí

Dnes už dávno neplatí, že se lidé musí spokojit s tím, co mají; přinejmenším v oblasti nakupování. Spotřebitel je ústředním objektem a retailové řetězce, které chtějí získat jeho peníze, se předhánějí, kdo mu zvládne prodat více. Ve světě supermarketů, hypermarketů a všudypřítomných reklam nicméně může být pro něj samotného složité rozhodnout se, který produkt pro něj bude ten nejlepší.

Konec demonstrativních sebevražd. Facebook si na ně posvítí

Nejlepšími kamarády mnohých z nás se za poslední roky staly sociální sítě. Prohlížíme si je, když ráno vstáváme, když jdeme večer spát a ještě mnohokrát mezi tím. Sdílíme s nimi, co děláme, jak vypadáme, a zejména, jak se cítíme. Kdo tedy může říct, že nás zná lépe? A právě posledně jmenované se jedna z nejznámějších sociálních sítí, a sice Facebook, rozhodl využít k tomu, aby nám pomohl zachránit život.

Zapomínáte? Pak se váš mozek stává chytřejším, říkají vědci

V dnešním komplikovaném světě už dávno není výzvou vědět toho co nejvíce, anebo dokonce všechno. Každý den se na nás ze všech stran valí stovky či tisíce nových poznatků, které však mnohdy nechceme - a ani nepotřebujeme - znát. Přežití v rámci informační věku si tedy žádá umět tyto informace filtrovat a třídit podle toho, jak moc pro nás jsou, anebo naopak nejsou, důležité.

Ano, pane robote. Komu vlastně budeme říkat „šéfe“?

Hrozba robotů, kteří nám seberou práci, stále je, a ještě dlouho bude, vděčným tématem. Například podle nedávné analýzy Světové organizace práce (International Labour Organization, ILO) by se měli bát zejména pracovníci v relativně chudších jihoasijských ekonomikách.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.