Další články

Facebook jako digitální pohřebiště. Do roku 2070 mrtví převýší živé

Sociální sítě byly tradičně doménou mladých. Nicméně vzhledem k tomu, že už jsou tady s námi nějaký ten pátek, spousta těchto původně mladých za tu dobu tak trochu zestárla. Zároveň se sociální média těší stále vyšší oblibě i mezi příslušníky starších generací. V souvislosti s tím si vědci z Oxfordského internetového institutu (Oxford Internet Institute, OII), který je součástí Oxfordské univerzity, položili zajímavou otázku: Může se stát, že mrtví zde jednou převýší živé?

Jak poznat depresi? Místo lékaře pomůže aplikace

Roboti, kteří si z automatizované budoucnosti kráčejí pro naši práci, jsou noční můrou především nízkokvalifikovaných pracovníků, kteří ve svém zaměstnání vykonávají rutinní, a tedy snadno naprogramovatelné úkony. S tím, jak se strojové učení zdokonaluje, je zřejmé, že roboti budou zvládat stále složitější činnosti. A jednou z takových by brzy mohla být i práce psychologa; alespoň co se prvotního rozpoznání problému týče.

Kapitalismus selhal. Nepracuje pro většinu lidí, říká miliardář

Jakožto základní konflikt kapitalismu je radikálními teoretiky vykreslován boj o vytvořený produkt mezi třídou vlastníků kapitálu a třídou pracujících, mezi příjemci zisků a příjemci mezd, anebo jednoduše mezi bohatými a chudými. Americký miliardář Ray Dalio, který stojí za Bridgewater Associates, jedním z největších hedgeových fondů na světě, však jako by nedávno začal střílet tak trochu do vlastních řad. Zatím tedy jenom slovy, ale zato pěkně ostrými.

Mládí vs. zkušenosti. Jak vypadá ideální startupista?

Jak si představujete ideálního startupistu? Pokud před sebou vidíte obrázek mladého podnikatele plného energie, kterému je něco přes dvacet a má nápad měnící svět, pak vás dnešní Silicon Valley patrně zklame. Jak se zdá, k tomu, abyste účinně dokázali rozvířit vody businessu, vám spíše než mládí dopomohou cenné životní zkušenosti. Ty nejúspěšnější startupy totiž obvykle zakládají čtyřicátníci.

Internet přímo z vesmíru

Na internet se z celého světa zatím připojit nemůžeme. To však chtějí společnosti OneWeb a Airbus změnit, a to pomocí stovky vesmírných družic. Projekt tlačí čas, navíc ohledně něj vyvstává řada technických nejasností.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.