Další články

Nástup nového kryptodolaru. I díky Goldman Sachs

Fintech společnost Circle pod záštitou investiční banky Goldman Sachs a kryptoměnového giganta Bitmain oznámila plánované spuštění kryptoměny Circle USD Coin (USDC), jejíž tržní cena bude vázána na hodnotu amerického dolaru.

Šest plus jedna populární lež o Bitcoinu. První část.

Zatímco se kryptoměnové trhy jakžtakž vzpamatovávají z bolestivého objetí medvěda, dávno překonané mýty o Bitcoinu a kryptoměnách ožívají rychleji než houby po přívalových deštích. Pojďme pár z nich rozebrat a jednou provždy se jich zbavit. Na rozdíl od Bitcoinu samotného totiž jejich kvalita za posledních pět let příliš nepokročila.

Šílíte z kryptoměn? Ve Skotsku otevřeli odvykací kůru pro „závisláky“

Ještě lepší než mít peníze někdy bývá žádné nemít. Když je totiž máte, musíte se neustále stresovat, co se s nimi právě děje nebo co by se s nimi mohlo stát. A ve světě kryptoměn, kde si na vaše peníze brousí zuby řada šikovných hackerů, to pak platí dvojnásob. V posledních měsících jsme navíc byli svědky toho, že vývoj jejich cen připomínal více než cokoli jiného jízdu na horské dráze, která pak zamávala i psychikou mnoha obchodníků.

Jak je také možné se dívat na současnou cenu bitcoinu

Co si budeme povídat, bitcoin si z pohledu ocenění trhem neprochází zrovna růžovou zahradou. To se odráží i na zájmu veřejnosti. Hledání termínu bitcoin je podle Google trends na 9měsíčních minimech. Bublina splaskla, na trzích je momentálně klid, totéž se ale nedá říci o myslích obchodníků. Pokud totiž padne psychologická bariéra 6000 až 6500 dolarů (což byla určitá fundamentální cenová kotva), čeká nás nové a dramatické hledání „skutečné“ ceny aktiva, jehož cenu určuje jen a pouze trh. A o…

Skutečné otevřené bankovnictví je daleko víc než jen PSD2

Dne 13. ledna vstoupila v platnost legislativa Evropské unie známá jako Směrnice o platebních službách (PSD2). Ta nařizuje, aby banky umožnily společnostem třetích stran psát software, jehož prostřednictvím mohou zákazníci banky získat přístup ke svým účtům a zadávat platby. Jinými slovy, banky nyní musí svá data otevřít třetím stranám.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.