Další články

Kdo ten Bitcoin vlastně řídí?

Se zprávami o vyšetřování manipulace s cenou bitcoinu na centralizovaných kustodiálních trzích (kryptoměnových burzách) americkým ministerstvem spravedlnosti se opět vyrojil kopec konspiračních teorií o tom, kdo ten Bitcoin vlastně řídí – od amerických tajných služeb, iluminátů přes zákeřnou umělou inteligenci, čínské těžaře až po core vývojáře. Tak jak to je, řídí jej opravdu někdo?

Jak budeme platit v nadcházející éře internetu věcí

Internet věcí (IoT – Internet of Things) byl dříve pouhým moderním pojmem, dnes se ale stává realitou. I přesto, že jsme se za poslední dva roky posunuli k ohromnému počtu  připojených zařízení z celého světa (v řádech desítek miliard), obchodníci si stále lámou hlavu nad tím, jak tuto novou technologii využít k ještě většímu navýšení příjmů. 

Blockchain za hranicemi finančního světa. Proč po něm svět touží?

O blockchainu se nejčastěji mluví jako o distribuované databázi, v níž jsou navždy uloženy veškeré záznamy, které jsme do ní vložili. Ještě lepší analogie je ale nekonečná kniha účetních záznamů. Ani jeden z těchto popisů však zdaleka nevysvětluje, proč je tak jedinečný. Blockchain vlastně ani není tak úplně novou revoluční technologií, jak by se mohlo z míry nadužívání termínu někdy zdát. Všechny prvky, které využívá, tedy internet, kryptografie a přenosový protokol, jsou tu s námi již desítky…

Co oceňujeme (a nenávidíme) na mobilních bankovních aplikacích

Proč lidé zbožňují některé mobilní bankovní aplikace a nesnáší jiné? Když se podaří uhodit hřebíček na spotřebitelovu hlavičku, budou lidé básnit o jednoduchém použití a o prvcích, jako je schopnost blokace platební karty, biometrické přihlášení za pomoci otisku prstu, upozornění na zprávy a sledování výdajů.

StartupYard a Batch 9. Investice se společenskou zodpovědností

StartupYard si loni zajistil  historicky největší crowdfundingové financování mezi akcelerátory v regionu střední a východní Evropy. A to díky investiční platformě Fundlift. Akcelerátor sídlící v Praze dnes představil novou šestici startupů, nazvanou Batch 9, která z tohoto financování získá investice.

Novější články Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.