„Zdviháš? Nezapomínej na výnos svého portfolia!“

Společnost TPC INDUSTRY CZECH REPUBLIC je lídrem na trhu plošinových vozíků s akumulátorovým pohonem a výrobcem strojů s elektrickým pohonem. Pyšní se dodržováním vysokého standardu v oblasti kvality výrobků a služeb. Předmětem podnikání firmy je výroba, prodej a servis manipulační techniky, užitkových elektromobilů a v neposlední řadě také prodej přídavných zařízení a náhradních dílů. Jednosměnný provoz zajišťuje celkem 35 pracovníků, z čehož 25 je ve výrobě.

Apple jako terč obchodní války

Spor mezi USA a Čínou se vystupňoval nedávný zastavením spolupráce Googlu se společností Huawei. Pokud Čína přijme odvetná opatření, nejvíce ohroženou americkou firmou bude Apple.

Trpělivý Fed. Sazby se jen tak hýbat nebudou

Američtí centrální bankéři jsou a podle všeho také budou trpěliví, vyplývá z Fed Minutes. Podle členů měnového výboru (FOMC) by trpělivý přístup měl "po nějakou dobu" vydržet. A to i když se ekonomické a finanční podmínky budou ve světě nadále zlepšovat. 

Hra s čísly i ekonomickým myšlením. Ekonomická olympiáda expanduje

Na středních školách se mohou žáci zúčastnit biologických, matematických či fyzikálních olympiád. Nápad té ekonomické tudíž není úplně revoluční, ale slouží velmi dobře k tomu, jak dostat do škol ekonomii a finanční gramotnost. Ekonomická olympiáda má již třetí ročník, kterého se letos účastní více než 300 českých a 180 slovenských škol. Pilotní projekt se navíc rozjíždí i v Maďarsku. „Testy koncipujeme tak, aby to studenty bavilo. Aby to bylo něco, o čem si řeknou, že je to zajímavé. Chceme…

Bezpečný přístav versus silný dolar

Na začátku roku jsme byli svědky tzv. „flash crash“, po kterém následovalo čtyřměsíční oslabování japonského jenu. Tento býčí trend byl spíše spojen se silným dolarem, který si připisoval zisky vůči většině světových měn. V květnu jsme však byli svědky otočení trendu ve prospěch měny země vycházejícího slunce, spojeného s vyšším vnímáním rizika napříč investorskou komunitou.

Otěže světové ekonomiky v rukou Číny

Nejnovější čísla OECD naznačují, že Čína bude jako jediný region v nejbližších měsících růst.  Naopak USA hrozí recese. Významný růst neočekáváme ani v Evropě. Klíče od globálního ekonomického růstu jsou tak v rukou ekonomiky rudého draka.

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.