Zamilovaní Britové. Vedle fish & chips má místo v srdcích i FinTech

Celkem 77 % britských společností je seznámeno s fintech produkty a službami. Celých 65 % si osvojilo alespoň jedno fintech řešení a dokonce bezmála jedna pětina (19 %) jich používá alespoň čtyři. Ti, kteří fintech přijali, uvedli, že v průměru ušetřili přes 5 500 liber právě díky těmto fintech produktům a službám.

Babiš sem, Babiš tam. Ale co bude po volbách s korunou?

Čtyři roky uplynuly a Češi opět vyrazí k volebním urnám, aby rozhodli, kdo (ne)usedne v Poslanecké sněmovně. Volební místnosti se otevřou zítra ve dvě hodiny odpoledne, výsledky se pak dozvíme den poté. Na trzích se však volby projeví až v pondělí. Jaká jsou očekávání se zaměřením na korunu? Expertů se dotázala agentura Bloomberg.

Investiční „pokec“: Kdo si dovolí nesouhlasit s Warrenem Buffettem?(!)

Je lepší držet hotovost než drahou akcii. Warren Buffett tvrdí, že když vezmete všechny aerolinky za celou dobu jejich existence a sečtete jejich zisky, vyjde vám záporné číslo. Žádná letecká společnost nemá konkurenční výhodu oproti jiné. Proto mě toto odvětví nezajímá, říká říká v rozhovoru s portfolio manažerem Erste Asset Management Mikulášem Splítkem ředitel Vltava Fund Daniel Gladiš.  

Regulátoři varují: Kryptoměnové deriváty jsou hra s ohněm

Prudké výkyvy v cenách kryptoměn svádí ke spekulacím. Stále více investorů se na nich přitom snaží vydělat pomocí derivátů. Přitom však mohou o všechno přijít, zdvihl nyní varovný prst britský regulátor finančního trhu. A podobné hlasy rezonují i z jiných míst.

Jak dostat z lidí to nejlepší „nej“ ? Zkrátka to od nich čekejte

„Ke štěstí potřebujete nezabývat se příliš těmi druhými,“ napsal ve svém Pádu filozof Albert Camus, přední představitel francouzského existencialismu. Naneštěstí, jak již kdysi rozpoznal Aristoteles, člověk je od přírody tvor společenský, a tak řada z nás toto příliš neumí. To, co si o nás ostatní myslí, nás pak může ovlivňovat mnohem více, než si myslíme.

Investoři jako stádo ovcí. Pátráme po tržním konformismu

Lidé často dělají nikoliv to, co sami považují za správné, ale to, co za správné považují lidé v jejich okolí. A tito lidé zase opakují to, co vidí u ostatních. Toto konformní chování lze vysvětlit zejména dvěma důvody. Člověk je tvor společenský, a tak si přirozeně přeje zapadnout mezi ostatní. Jiným důvodem však může být to, že nevěříme svému vlastnímu úsudku a necháme se zviklat většinou, která se „přece nemůže plést“.

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.