Další články

Strach z evropské recese a německá „nula“ pod tlakem

Evropská ekonomika zpomaluje. Reálná hrozba brzké recese je sice podle nás mimo mísu, nervozitu však přiživuje nemálo faktorů, od propadu evropského segmentu průmyslu přes geopolitická rizika, jako jsou obchodní války či brexit. Optimismus tak slábne a investoři se začínají postupně přesouvat do bezpečných přístavů, kam v rámci (nejen) starého kontinentu patří například německé státní dluhopisy.

Veganská restaurace pro ty, kdo mají rádi maso! Forky’s plánuje expanzi

Pražské veganské bistro Forky's je jedním z průkopníků stravování, ve kterém rostlinné náhražky kompenzují maso. Běžně nabízeným a velmi oblíbeným pokrmem je například hamburger s karbanátkem ze směsi obilovin, luštěnin a koření, který si oblíbili i masožravci. Co nejvíce zákazníky bistra na takovém způsobu stravování baví? To, že dostanou jídlo, které je nutričně vyvážené, lehké, ekologické a zároveň chutné. Podle Jana Klimoviče, majitele pražské pobočky Forky's, za rostoucím zájmem o bezmasé…

Případ „modrého ptáka“

Když Facebook (NASDAQ: FB) letos v lednu reportoval čísla za Q4 2018, s velkým přehledem předčil očekávání analytiků - utržil 16,9 miliardy dolarů, tedy asi o 500 milionů více než se předpokládalo. Oproti loňskému roku se navíc jednalo o více než čtyřmiliardový nárůst.

Kdo vládám zdražuje zadlužování?

Lze ji obtížně měřit, o to víc jmen však má. Skrytá, duální, paralelní, stínová, podzemní... Vedle formální ekonomiky, kterou se vládám daří poměrně úspěšně regulovat a zejména zdaňovat, existuje ještě jakási neoficiální sféra ekonomického života, kam ruce zákona zřídkakdy dosáhnou. Obzvláště pak v rozvojových zemích se často nejedná o nikterak bezvýznamnou část hospodářství.

Koruna je nejslabší od konce roku. Zasáhne ČNB?

Koruně se nedaří a drží se na letošních minimech. I po loňské sérii zvyšování úrokových sazeb České národní banky nejenže koruna v letošním roce neposiluje, ale dokonce většinu času ztrácí. Hlavní domácí událostí dneška bude lednová inflace. Dle predikce Roklen by měla zrychlit meziroční růst na 2,3 procenta z prosincových dvou procent. Trh čeká meziroční růst o 2,1 procenta a meziměsíční o 0,7 procenta.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.