Další články

Fedu hráblo, komentoval propad akciových trhů Trump

Akciové trhy ve Spojených státech zažily po středečním propadu další špatný den. Společně s tím utrpěl během včerejška i dolar, který se propadl téměř na dvoutýdenní minimum. S reakcí na pád Wall Street nečekal prezident Donald Trump, který označil chování Fedu za šílené.

Ženy a investice. Menší riziko, vyšší výnos

Zatímco někteří finanční teoretici věří, že trh se porazit nedá, řada výzkumníků se zabývala otázkou, zda na finančních trzích poráží muži ženy, či naopak ženy muže. A třebaže hypotéza efektivních trhů implikuje, že na akciových trzích má každý analytik či investor přibližně padesátiprocentní šanci na úspěch, a to i tehdy, pokud by byly jeho schopnosti na bodě mrazu, jak se pregnantně vyjádřil John Cassidy ve své knize Jak selhávají trhy, data ukazují, že v souboji pohlaví má jedno přece jen…

Chudoba vyspělého světa. Nejhůře jsou na tom USA

Nejchudší regiony světa v poslední době zbohatly, nicméně pořád zůstávají chudé; s méně než 1,90 dolary na den, což je hranice chudoby stanovená Světovou bankou, stále žije vysokých 10 % celosvětové populace, uvádí server Vox. A proto také předkládá radikální řešení chudoby v rozvojovém světě v podobě systému daní a transferů inspirovaným sociálním systémem rozvinutých ekonomik. Nicméně i ty ještě svůj boj nad chudobou nevyhrály.

Šéf Liftaga: Chceme síť digitální přepravy a chystáme novinky

Cílem Liftaga je v Čechách vytvořit síť digitální přepravy, která bude základem pro další inovace v mobilitě. Chystáme novinky, které naznačí, jaký potenciál v této oblasti máme. V rozhovoru to pro server Roklen24 řekl spoluzakladatel a výkonný ředitel alternativní taxislužby Liftago Ondřej Krátký.

„Jsem si absolutně jistý.“ Případ italsko-německé „čtyřstovky“

Italská snaha o uklidnění trhů pokračuje. Včera se jí poměrně sebevědomě ujal vicepremiér Matteo Salvini, který se zaměřil na současné téma číslo jedna, tedy na spread 10letého italského bondu ve srovnání s německým o stejném tenoru. A jak se zdá, někteří investoři na jeho slovní „intervenci“ uslyšeli.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.