Další články

Jste muž a chcete vydělávat více? Pořiďte si dítě

Když přijde řeč na téma nerovnosti v platech a mzdách, na myslích nám obvykle vytane tzv. gender pay gap odkazující na fakt, že ženy vydělávají méně než muži. Takových statisticky významných výdělkových rozdílů ovšem ekonomové identifikovali ještě řadu dalších. Mnohem méně se mluví například o „weight pay gapu“ a „height pay gapu“, které implikují, že na trhu práce to mají těžké nejen ženy obecně, ale zejména ženy s nadváhou, ale dále také muži menšího vzrůstu. A další domnělou „mezerou“ z…

Alphabet si vede náramně. A bude to ještě lepší

Alphabet, mateřská společnost firmy pěti barevných písmen, zažil famózní druhý kvartál. Dařilo se mu snad na všech frontách, což stvrdil příjmy přesahujícími 32 miliard dolarů, které znamenají zhruba čtvrtinový meziroční nárůst. Jaké jsou další vyhlídky?

Vysoké ceny nemovitostí snižují dle studie porodnost

Vychovávat potomky není levná záležitost. Jednou z nejdražších položek v rozpočtech obvykle bývá cena za bydlení ve vhodném domě či bytě. A podle výzkumu Lisy Dettlingové a Mellisy Schettini Kearnyové existuje přímá korelace právě mezi cenou nemovitostí na trhu a porodností v dané oblasti. 

Jak nakopnout produktivitu na pracovišti? Pryč se saky a kravatami!

Pro většinu zaměstnanců, kteří při své práci bezprostředně přichází do kontaktu se zákazníky, je nezbytnou součástí pracovního života předepsané uniformní či alespoň formální oblečení. Avšak tzv. dress code není cizím slovem ani pro manažery, kteří velkou část dne stráví zavření ve své kanceláři. I zde je totiž může přepadnout stálý či potenciální klient, na kterého je samozřejmě potřeba udělat co nejlepší dojem.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.