Další články

Týden centrálních bank a poslední setkání s Janet Yellenovou

Tento týden se ponese ve znamení centrálních bank. Dočkáme se jednak zasedání Fedu, které proběhne ve středu, hned poté, tedy ve čtvrtek, se sejde ECB. V případě domácího dění bude klíčové sledovat data a vývoj kurzu. Ve hře jsou také další možné komentáře ze strany ČNB.

Maďaři mají zdravou marži. V Česku a Polsku zuří boj o ceny

Německá zasilatelská společnost Conrad působí v několika zemích Evropy a už nějakou dobu se snaží prosadit také v České republice. Například Maďaři nedávají slevy žádné, mají zdravou marži, Poláci jsou zase naopak zaměření hodně na slevy a je tam velký boj v cenách. Menší boj, co se týče cen, se pak odehrává na trzích západní Evropy. Podle našich zkušeností budí efekt nákupní horečky BlackFriday dominantní zájem hlavně u Čechů, Poláků a Němců. Silné období pak pokračuje následující týden, kdy…

Švejkování: Čekání na doktora Chocholouška

Situace v amerických masmédiích dosahuje tragických rozměrů. Zatímco loni si televizní kabelové předplatné odhlásilo šestnáct milionů amerických domácností, odhady pro letošní rok mluví o milionech dvaadvaceti.

ČNB: Ceny bytů považujeme za nadhodnocené

Tuzemské ceny nemovitostí rostou nejrychleji v Evropě. To do budoucna představuje riziko jak pro banky, které hypotéky poskytují, tak pro ty, kteří si na pořízení bytu půjčují, říká ve VlogČNB Jan Frait, ředitel samostatného odboru finanční stability ČNB. Centrální banka, která vedle stability cenové pečuje také o stabilitu finanční, proto může přikročit ke zpřísnění svých doporučení bankám týkajících se poskytování hypotečních úvěrů, dodává Frait.

Butler (Steel Mountain): Naše podnikání začalo hacknutím routeru

V době chytrých telefonů, hodinek nebo dokonce ledniček je otázka digitální bezpečnosti na místě. Mladá britská firma SteelMountain přišla s řešením malého zařízení Secaura, které zapojením do routeru ochrání všechna digitální zařízení v domácnosti. Spoluzakladatelé Will Butler a Thomas Maarseveen mají za sebou zajímavý příběh, jak vše začalo. Ředitel společnosti Butler v rozhovoru pro Roklen24 také uvedl, že trh kyber ochrany se za poslední roky vyvíjel pomaleji, než lidé potřebují.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.