Další články

Pohledem techniky. Probudí se devizové trhy z letargie?

Poslední dva měsíce byly pro značné množství měnových párů ve znamení zužujících se obchodních pásem. Tento fakt s sebou nese dvě skutečnosti. Máme za sebou relativně nezáživné období a možná nás nyní čeká to záživnější. Takových nadějí jsme již během posledního půlroku ale pár zažili, proto se pojďme podívat, co říkají grafy.

Žádná volatilita, žádný problém?

Světové devizové trhy definuje minimální volatilita. V takovém prostředí jsou devizoví obchodníci nuceni vyhledávat mnohem „exotičtější“ příležitosti, než je například stálice euro proti dolaru. Podle agentury Bloomberg, která nedávno provedla průzkum mezi FX tradery, se v tuto chvíli největší oblibě těší rozvojové trhy, opce a strategie carry trade. Celou situaci pak umocňuje fakt, že náklady toho, že se „spletete“, jsou na opčním trhu v podstatě minimální.

Kdo krade? Živnostníci, podnikatelé? Největším zlodějem je stát!

Vládní politici a ministři se rádi chlubí tím, kolik nám „dali“ z prostředků státu. Nechávají se slyšet, kolik dali na stavby a opravy dálnic, kolik dávají sociálně slabým, jak ze státních peněz pomáhají maminkám na mateřské, školám, učitelům, nemocnicím. Taky platí dopravním firmám, aby studenti a senioři mohli jezdit zadarmo (což mimochodem není zadarmo, jen to platí někdo jiný).

Zrušit Facebook? Výhodnější pro mladší, pro starší uživatele méně

Lidé, kteří si zruší facebookový účet, jsou ve výsledku šťastnější než ti, kteří ho používají. Ukázala to americká studie na vzorku bezmála tří tisíc respondentů. Lidé ale Facebook podle studie nepřeceňují. Používání nejznámější sociální sítě totiž produkuje velký spotřebitelský přebytek.

Zaostalá Evropa. Jak zalepit technologickou mezeru?

Evropě se přezdívá starý kontinent. Bohužel, toto přízvisko si náš kontinent začíná zasluhovat i z hlediska technologické a digitální zaostalosti. Existuje jen málo zemí, které táhnou Evropu technologicky kupředu, jako je třeba Německo, Finsko nebo nově státy z Pobaltí. Jak změnit evropské hospodářství, aby měla Evropa zářnou ekonomickou budoucnost? Investicemi firem do nových technologií, říká Debora Revoltellová z Evropské investiční banky (EIB). Napomoci tomu má další integrace EU.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.