Další články

Sazby Fedu porostou. Silný jestřábí signál však chybí

Členové měnového výboru Federálního rezervního systému očekávají rychlejší růst americké ekonomiky i inflace. Trh se tím pádem může připravit na pokračování v postupném zvyšování úrokových sazeb, stojí v zápisu z lednového zasedání Fedu. 

Soukromý dluh jako klíčová proměnná v predikci další krize

V roce 2017 vydal profesor Steve Keen krátkou publikaci s názvem “Can We Avoid Another Financial Crises?”, která přináší, nebál bych se říci, převratný pohled na minulé i budoucí finanční krize a stala se velmi diskutovanou polemikou mezi odbornou veřejností například ve Velké Británii. S čím novým tedy vlastně přichází?

Dolar se „zotavuje“. Co se stane po Fed Minutes?

Dolaru se v posledních dnech daří. Dolarový index, jenž vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, během včerejška rostl o desetinu procenta na 89,805 bodu a odpoutal se tak od tříletého minima 88,251 bodu, kde byl v pátek. Hlavní událostí dnešního dne bude zápis z lednového zasedání americké centrální banky Fed, především komentáře k inflaci. 

Investování podle faktorů je sexy. Dokáže ale překonat trh?

Drobní investoři sní o nalezení zázračné akcie, např. budoucí Apple nebo Netflix, která jim přinese mnohonásobné zhodnocení. Naproti tomu ti institucionální si nemůžou dovolit luxus sázky na jednu kartu. Místo toho musejí vybrat široce pojatou skupinu titulů, která podle nich porazí trh.

Taxi v oblacích. Americký startup už má funkční model

Zakladatel startupu Joby Aviation snil roky o tom, že sestaví funkční létající taxi. Ve vší diskrétnosti a s řadou bezpečnostních opatření se mu to na zapadlém soukromém letišti v údolí severní Kalifornie nakonec povedlo. Ba co víc, jeho vrtulníkové taxi získalo dalších 100 milionů dolarů na vývoj. Rodí se tak na střeženém letišti budoucnost městské dopravy?

Novější články Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.