Další články

Proč máme rádi zpětné odkupy akcií (někdy)

Odkupy vlastních akcií jsou běžným a často i nejlepším způsobem, jak alokovat kapitál společnosti. Tento postup se však přesto nezřídka setkává s kritikou. Firmám odkupujícím velké množství vlastních akcií je vytýkáno, že se snaží o finanční inženýrství, ze kterého mají užitek jen akcionáři, místo toho, aby investovaly do růstu a přispěly tak k prosperitě celé ekonomiky. S tímto názorem nesouhlasím a pokusím se vysvětlit proč.

Dolar pod tlakem a silné zítřky pro korunu

Přestože včerejškem hýbaly spíše propady na akciových trzích, i na měnovém trhu bylo co sledovat. Průzkum mezi analytiky ukázal, že koruna by měla v příštím roce posilovat. Dolaru se nedařilo a během dne oslaboval.

Konec Babiše? Zvolte mě premiérem a uvidíte, říká hlavní ekonom Saxo Bank

V České republice máte úžasnou výrobní historii a základnu, ale v posledních deseti letech jste do ní neinvestovali ani korunu. Snažíte se jen, aby věci fungovaly ze čtvrtletí do čtvrtletí místo, abyste se zamysleli a řekli: moment, máme nejlepší výrobní prostředky v Evropě. Jsme geograficky na nejvýhodnějším místě v Evropě, chceme imigraci, ale tu správnou imigraci. Chceme, aby se lidé zapojili, aby byli součástí společnosti. Je toho opravdu spousta. Zvolte mě premiérem a uvidíte. V…

Kdo s koho. Euro vs. dolar pohledem technické analýzy

Od konce září na měnové dvojici euro a americký dolar sledujeme jasně klesající vývoj. Od listopadového proražení hranice podpory na hodnotě 1,1300 EURUSD se však dolaru další zisky nabírat nedaří. Po odražení od letošního minima se stala hranice 1,1300 dolaru za euro opět důležitou. Americké měně prozatím brání v dalším posilování.

Řítí se eurozóna do problémů?

Důvěra evropských zákazníků upadá a v ekonomikách eurozóny se projevuje stále více problémů. Viditelné signály nejsou příznivé. Situace Německa je z nich nejhorší.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.