Další články

Co lze očekávat od zasedání OPEC?

Ministři zemí sdružených v OPEC se již začínají scházet ve Vídni, aby se zúčastnili pátečního zasedání, které mnozí označují jako nejtěžší od roku 2011. Tehdy seskupení zemí, včetně Venezuely a Íránu, zablokovalo snahy Saudské Arábie zvýšit produkci kartelu, která chtěla přibrzdit rostoucí ceny ropy. Tehdejší saudsko-arabský ministr Ali al-Naimi volal po zvýšení denních dodávek o 1,5 milionu barelů.

Elektromobilita není výmysl posledních 20 let. Je tu déle než Ford model T

Masový nástup elektromobility nás čeká kolem roku 2020. Hlavní problém dneška je hlavně nedostatečná nabídka na trhu. Vyšší náklady v zimě budete mít i u spalovacích motorů, říká Radovan Hasala, předseda představenstva Asociace elektromobility, kterého jsme si odchytili na krátký rozhovor během konference Solární energie a akumulace 2018.    

Recese za tři, dva, jedna...?

Americká ekonomika je ve velmi dobré kondici, proto je namístě urychlit proces zvyšování sazeb. Tak zhruba by se dal popsat pohled Federálního rezervního systému na současný stav největšího hospodářství světa. I přes všechen optimismus se ale na obzoru rýsuje jeden mrak, který již v minulosti signalizoval blížící se bouři v podobě recese americké ekonomiky.

Ucelená koncepce podpory inovací v ČR chybí. Pomůže CzechInno

Česku chybí ucelená koncepce podpory inovací, zejména digitálních. Nemáme úplně jasnou vládní strategii, kam by se Česká republika měla v inovacích ubírat. Firmy nevnímají jasnou podporu státu. Ve video rozhovoru to pro Roklen24 říká Tereza Šamanová, výkonná ředitelka sdružení CzechInno.

Globální banky a skrytá hrozba dolarového financování

Dle Mezinárodního měnového fondu se zejména japonské a evropské banky začínají pomalu dostávat do zranitelné pozice, co se týče financování jejich dolarových aktiv. Spoléhají se totiž do značné míry na méně stabilní zdroje dolarového financování – mezibankovní úvěry, emise krátkodobých cenných papírů a měnové swapy.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.