Další články

Zaostřeno na HDP. Jak moc zpomalí růst české ekonomiky?

Jak se dařilo české ekonomice v prvních třech měsících letošního roku dnes oznámí Český statistický úřad. Růst by měl meziročně i mezičtvrtletně zpomalit. Důvodem je nepříznivý vývoj v sousedních zemích, především v Německu. Tamní ekonomika rostla v 1. čtvrtletí meziročně po očištění o 0,7 procenta a mezičtvrtletně o 0,4 procenta. Dnešní ranní výsledky z Německa byly v souladu s očekáváním trhu. 

CFO ČEZ Novák: Plánujeme významný nárůst výroby na všech zdrojích

Skupina ČEZ letos plánuje relativně významný nárůst výroby na všech zdrojích. V letošním prvním čtvrtletí zvýšila očištěný čistý zisk o více než pětinu na 8,8 miliardy korun. Jak se v zisku promítly rostoucí ceny elektřiny říká ve video rozhovoru pro server Roklen24 finanční ředitel ČEZ Martin Novák. 

Lidé chtějí zachraňovat životy. Někomu však méně, ukázal experiment

Vědeckým označením "svůj k svému" či "vrána k vráně sedá" je tzv. in-group-out-group bias, jinak intergroup bias nebo in-group favoritism. Tento termín označuje tendenci relativně zvýhodňovat osoby, které jsou součástí skupiny, k níž cítíme určitou sounáležitost, a naopak relativně znevýhodňovat ty, které její součástí nejsou. 

Obchodní válka (opět) na trzích

V otázce obchodních sporů mezi Čínou a Spojenými státy se potvrdilo, že není radno klást důraz na první dojem. Zatímco mnohé komentáře z americké strany vyznívaly v relativně pozitivním duchu, stačil jeden Trumpův tweet, aby se situace obrátila. V tuto chvíli tu máme vyšší americká cla, přičemž ve hře je jejich další rozšíření. Vedle toho jsme byli svědky čínské odplaty, byť jen „kosmetické“. Pozadu nezůstala ani opětovně probuzená výhrůžka odprodejem amerických státních dluhopisů z čínského…

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.