Další články

Dědek (ČNB): Koruna nás neochrání před nestabilitou eurozóny

Koruna nás neuchrání před nestabilitou eurozóny. Být u vytváření pravidel eurozóny, což znamená být jejím členem, není žádný špatný typ politiky. V rozhovoru pro Roklen24 to řekl člen bankovní rady České národní banky Oldřich Dědek. Dodal, že obrovské plus eura je, že znemožňuje vedení měnových válek prostoru eurozóny, která dnes představuje téměř tři čtvrtiny výkonu Evropské unie. Druhou část rozhovoru vydáme zítra.

Pro pomoc, radost i peníze. DOBROTY S PŘÍBĚHEM si dejte na Fundliftu

Investoři na Fundliftu mají vedle možnosti zhodnocení finančních prostředků příležitost pomoci dobré věci. Na platformě dnes spustil kampaň sociální projekt DOBROTY S PŘÍBĚHEM, který zaměstnává handicapované lidi, jež vyrábí nakládané speciality. Společnost stojící za celým projektem vydává čtyřleté dluhopisy s roční úrokovou sazbou 6,5 procenta v celkovém objemu 600 tisíc korun.

Guvernér ČNB vyrazil do Liberce. Co všechno okomentoval?

Koruna posílila, další zpevňování bude ale podstatně pomalejší. Tuzemská ekonomika se drží nad potenciálem, což vyvolává inflační tlaky. Prostor pro utahování politiky České národní banky omezuje měnová politika Evropské centrální banky (ECB). Na jednání kulatého stolu s podnikateli to včera v Liberci uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Reforma bankovnictví. Více šéfkuchařů, méně kuchtíků

Podle Reluctant Gourmet se většina lidí shodne, že kuchař má nižší pozici v kuchyni než šéfkuchař. I když kuchaři jsou často ti, kteří stojí za samotnou přípravou jídla, šéfkuchaři vytváří celkové menu a určují tak úspěch restaurace díky úžasnému kulinářskému zážitku. 

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.