Další články

SWCS má vítěze. Je z Polska. Znáte startup StethoMe?

Výhercem středoevropského kola Startup World Cup 2018, které se uskutečnilo dnes na konferenci Startup World Cup & Summit (SWCS), se stal polský startup StethoMe, který vyvíjí chytré zařízení pro analýzu dětských nemocí pro domácí užití. Uspěl v konkurenci 335 startupů z 29 zemí.

Trhy jsou zkoprnělé jako nikdy dřív. Kdo je rozhýbe?

I když o politické otřesy, teroristické útoky a o další potenciální hrozby pro světovou ekonomiku v letošním roce v žádném případě není nouze, trhy jako by neslyšely a neviděly. Zatímco v předchozích letech a desetiletích bylo normální, že zhruba každé tři měsíce se objevil alespoň jeden propad v rozsahu 3 až 5 %, v současnosti se akciové indexy jen pomalu, ale jistě šplhají na další rekordní úrovně.

Vyhánění strašáků ze světa kryptoměn

Jedna z největších doposud poznaných překážek na cestě k rozšiřování blockchainu a adopci kryptoměn je často spojována s problémy týkající se compliance. To se váže na další velkou obavu tohoto odvětví, kterou je bezpečnost, neboť se společnost stále více a více snaží najít způsob, jak ochránit sebe i své zákazníky před možnými risky, nelegálními aktivitami a naplňováním regulačních standardů.

(Účtenková) loterie: Proč byste (ne)měli hrát a vyhrát?

K 1. říjnu letošního roku spustilo Ministerstvo financí ČR tzv. účtenkovou loterii, která je nezbytným doplňkem k již dříve zavedené elektronické evidenci tržeb (EET). V té se každá účtenka, kterou po zaplacení dostanete v obchodě, stává tiketem, který vám dává šanci získat až milion korun. Proč byste se snad raději ani neměli snažit vyhrát?

Holubice vs. jestřábi: Koho zvolí Trump do horkého křesla?

Období mandátu šéfky Fedu skončí v únoru příštího roku. Kdo zaujme klíčovou pozici pro měnovou politiku největší ekonomiky na světě? Své do toho bude mít co říct prezident Donald Trump. Ten podle ekonoma a zakladatele Difference Group Dana Steinbocka bude preferovat osobu, která bude ladit monetární politikou k fiskální expanzi a méně se ohlížet na situaci na Wall Street.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.