Kaška & Gladiš: Nejen akciemi je člověk živ, tak proč nesáhnout po opcích

Nejen akciemi je člověk živ. Opcemi limitujeme možnost ztráty a zvyšujeme možnost, jak vydělat. Postupně jsme si našli oblasti, kde se nám obchoduje nejlépe. Ze všech akciových trhů je to hlavně  index S&P 500, z měnových párů by to byl eurodolar a australský dolar. Jsme tam, kde jsme schopni uchopit naše investiční myšlenky, říká v rozhovoru se zakladatelem fondu Vltava Fund Danielem Gladišem člen poradního výboru Jan Kaška z fondu Charles Bridge Global Macro Fund.

Říjen ve znamení krachů: Vydělejte na strategii alá Halloween

S tím, jak na amerických akciových trzích (a koneckonců i na trzích řady dalších aktiv) stále pokračuje býčí trend, plodí ekonomové a analytici také stále více spekulací o tom, kdy se to všechno „sesype“ jako domeček z karet. A kdy to tedy bude? No, třeba v říjnu by to šlo… alespoň podle historických statistik.

Vávra & Bálint: Recese nevznikají samy, ale vlivem centrální banky

Když si Spojené státy kýchnou, všichni v Evropě dostaneme chřipku, v Latinské Americe dokonce rakovinu. Hledáme kvalitní firmy se schopností generovat zisk, která se v čase zvětšuje napříč sektory i regiony, říká v rozhovoru s portfolio manažerem Metatron Capital Alešem Vávrou partner a CIO Infinity Capital Group Peter Bálint. Co obnáší řízení hedgeových fondů? Jak vyhledávat investiční příležitosti? Nejen na to se budete moci Petera Bálinta a dalších portfolio manažerů osobně zeptat na…

Tři argumenty proti zlatu a proč jsou to nesmysly

Zlato má tu výhodu, že se jeho cena pohybuje víceméně inverzně vzhledem k akciovým trhům, a tak se může stát bezpečným přístavem v případě vypuknutí finanční krize. Díky jeho omezenému množství a určité představě vnitřní hodnoty však stále mnoho ekonomů nostalgicky vzpomíná na časy, kdy zlato plnilo spíše funkci peněz než funkci investice. Jaké však dnes existují argumenty proti zlatu a zlatému standardu?

Když se řekne zisk. Aneb když se tři investoři hádají v hospodě

Vážení akcionáři, tři investoři seděli v hospodě a hádali se o tom, jak drahý je americký akciový trh. První tvrdil, že index S&P 500 se obchoduje za 24násobek zisků, tedy s PE 24. Druhý tvrdil, že PE je 21,6 a třetí tvrdil, že PE je 17,3. Všichni tři se přitom odvolávali na stejný zdroj – na oficiální údaje agentury Standard & Poor´s. Jak je možné, že se jejich čísla od sebe tolik lišila? Každý z nich totiž použil jinou definici zisku. Všichni tři měli pravdu, ale každý z nich mluvil o něčem…

Investování: Proč se (ne)bát aktivní správy portfolia

I když série spekulačních bublin, u kterých jsme měli v moderní historii tu čest být jim svědkem, jasně potvrzuje, že hypotéza efektivních trhů neplatí, lidé stále nevěří, že trh je možné systematicky překonávat. Proto stále více prostředků přesouvají do indexovaných fondů a šílenství ohledně pasivního investování tak pokračuje. Co za výhody však mohou nabídnout aktivní správa a aktivní fondy?

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.