Deníček investora: Average True Range aneb rám pro stop lossy

Zdravím! V posledních měsících je čím dál těžší odlišit podstatné tržní faktory od těch méně podstatných. Novinové titulky nám totiž dávají stále nové důvody obávat se o svá portfolia. Z mého pohledu se však hrozba globální obchodní války či efekt datových bezpečnostních problémů Facebooku pomalu vytrácí a zůstává to, co je skutečně kurzotvorné – earnings, QE, růst HDP. Od posledního příspěvku jeden můj obchod dopadl výborně a jeden na druhou stranu ne. V následujících řádcích se tedy podíváme…

Bitcoinová horečka nekončí. Nakazili se institucionální investoři

I když začátkem dubna proběhla takřka všemi světovými ekonomickými médii zpráva o bance Barclays, jejíž analytici vytvořili na příkladu bitcoinu teoretický model spekulační bubliny a přirovnali jej k epidemii chřipky, která pomalu končí, zdá se, že na této „bublině“ je oproti ostatním bublinám něco divného. A když se podíváme na rostoucí cenu bitcoinu v posledních týdnech, ona „epidemie“ jako by znovu nabírala na síle.

Investujte do příběhů a začněte vydělávat

Chtěli byste investovat a vydělat slušné peníze, třeba jako banka? Díky technologii je to dnes možné, říká se tomu fintech. Podívejte se na video, v němž šéf Zonky Pavel Novák velmi krátce naznačí, jak na to. Chcete tedy vědět, kolik můžete ročně vydělat? A jak správně rozložit portfolio?

Bitcoin jako epidemie chřipky, která pomalu končí

Zatímco podle některých je bitcoin nejlepší věc, která kdy mohla vzniknout, pro jiné je to prostě jen bublina. Avšak podle dalších je to ta vůbec nejlepší bublina. Do této skupiny patří i analytici z banky Barclays, kteří na tomto příkladě vytvořili teoretický model spekulativní bubliny. Její mechanismus přitom je, alespoň v případě bitcoinu, velmi podobný šíření infekčního onemocnění.

Pavol Krúpa: Arca Capital chce v Borussii Dortmund až 10 procent

Arca Capital investovala do slavného německého klubu Borussia Dortmund, jehož akcie jsou obchodovány na burze, zhruba devět milionů eur. Klub má dobré PR, dobrou značku, nepůsobí kontroverzně a je oblíbený mezi fanoušky. Serveru Roklen24 to řekl zakladatel a spolumajitel Arca Capital Pavol Krúpa. Jakou souvislost má tato investice s těžbou lithia v Česku?

Kryptoměny i jako byznys zlodějů

Podle fanoušků kryptoměn je výhodou bitcoinu a podobných digitálních měn především to, že se jedná o decentralizované systémy, kterými nemůže nikdo zevnitř manipulovat. Chybí jim totiž ona „centrální banka“, která by měla moc ovlivňovat hodnotu měny v něčí prospěch. Vadou na kráse této myšlenky je ovšem to, že v prostředí kryptoměn se nachází řada lidí, kteří jsou opravdu dobří v tom, co dělají, a onen decentralizovaný systém tak ve svůj prospěch zvládnou ovlivnit i jaksi „zvenčí…

Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.