Gender a financování. VC vládnou muži, crowdfundingu ženy

Jednou z nejmodernějších cest, jak získat peníze na svůj projekt, se za poslední roky stal tzv. crowdfunding. Tento způsob financování, který využívá výhody internetu, je charakteristický tím, že větší počet lidí přispěje menší částkou, přičemž ty pak složí (nebo by měly složit) potřebný obnos. Takto lze financovat podnikatelské nápady, veřejně prospěšné projekty, ale třeba i politické kampaně.

České startupy dobývají Asii ze Singapuru. Nabízí kapitál i technologie

S ambicí najít investora a získat cenné zkušenosti odletěla do Singapuru v rámci programu CzechMatch první pětičlenná skupina českých startupů. Check Terra, Funtasy Sport, Hybrid Company, OneProve a Relailys.com představily své projekty tamním investorům 22. června na CzechMatch Demo Event. Startupy v Singapuru čekal týdenní program plný mentoringu, setkání s potenciálními zákazníky i partnery a intenzivní networking.

Pozor na to. Tři oblasti, ve kterých chybují nepozorní investoři

K dispozici dnes máme nejrozsáhlejší a nejdostupnější množství informací v lidských dějinách. Této informační hojnosti využívají i investoři, kteří ještě nikdy neměli pro svá rozhodnutí tolik rozličných podkladů a faktorů ke sledování. Dělají ale díky tomu investoři opravdu správná rozhodnutí, nebo se spíše potýkají s poruchou pozornosti?

Panika na trzích? V Morgan Stanley vás odteď uklidní robot

Podle teorie efektivních trhů se na finančních trzích pohybují výlučně racionální a informovaní investoři, kteří se v každém okamžiku na základě dostupných dat a faktů a na základě svých nejlepších odhadů snaží odhalit ziskové příležitosti. Těmi jsou myšleny zejména nadhodnocené akcie, které je výhodné prodat, a ty podhodnocené, které je naopak výhodné koupit. Pokud se ovšem takto chovají všichni tržní účastníci, brzy jsou všechny ziskové příležitosti neutralizovány, a každá jednotlivá akcie…

Deníček investora: Average True Range aneb rám pro stop lossy

Zdravím! V posledních měsících je čím dál těžší odlišit podstatné tržní faktory od těch méně podstatných. Novinové titulky nám totiž dávají stále nové důvody obávat se o svá portfolia. Z mého pohledu se však hrozba globální obchodní války či efekt datových bezpečnostních problémů Facebooku pomalu vytrácí a zůstává to, co je skutečně kurzotvorné – earnings, QE, růst HDP. Od posledního příspěvku jeden můj obchod dopadl výborně a jeden na druhou stranu ne. V následujících řádcích se tedy podíváme…

Bitcoinová horečka nekončí. Nakazili se institucionální investoři

I když začátkem dubna proběhla takřka všemi světovými ekonomickými médii zpráva o bance Barclays, jejíž analytici vytvořili na příkladu bitcoinu teoretický model spekulační bubliny a přirovnali jej k epidemii chřipky, která pomalu končí, zdá se, že na této „bublině“ je oproti ostatním bublinám něco divného. A když se podíváme na rostoucí cenu bitcoinu v posledních týdnech, ona „epidemie“ jako by znovu nabírala na síle.

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.