Další články

Nadvláda „hlučných“ aneb Když dumb money drtí smart money

Populace investorů se obvykle dělí na dvě skupiny. Ti, co se řadí do skupiny "smart money", jsou informovaní a zdatní profesionálové, kteří se svými zkušenostmi snadno vycítí ziskovou příležitost. Druhá skupina, "dumb money", často nazývaná také jako investiční publikum, pak s vidinou bezpracných zisků napodobuje investiční profesionály, vyznačuje se stádním chováním a davovou hysterií, čímž obratně přispívá k vytváření bublin na trhu. Tato myšlenka je pak spojena s teorií hlučného obchodování…

Deníček investora: O sebenaplňujícím proroctví

Zdravím, pokud jsem před 12 měsíci psal příspěvek na téma „Black-Scholes v období klidu“, tak současné období mi klidné rozhodně nepřijde. Na akciové trhy se vlila vlna výprodejů, což bylo doprovázeno značně zvýšenou volatilitou, a většina akciových indexů tak zakončila rok v červených číslech.

Do důchodu bez úspor aneb Křik a pláč penzijních fondů

Lidé stále častěji odcházejí do důchodu bez finančních úspor. Mladší generace si pak čím dál tím méně spoří. Fakt, že svět bude brzy čelit financování důchodů několika stovkám milionů lidí navíc oproti současnosti, tedy rozhodně není příjemným zjištěním. Vedoucí investičního fondu Russell Investments, který spravuje aktiva v hodnotě 287 miliard dolarů, Michelle Seitzová pro Financial Times (FT) uvedla, že právě výše zmíněné je hlavní existenční hrozbou pro penzijní fondy.

Když splaskne bublina. Ceny akcií budou brzy diktovat emise

Jedním z největších strašidel, které obchází dnešní svět, je bezpochyby klimatická změna. Přední světoví vědci v rámci panelu OSN nedávno varovali, že máme zhruba 10 let, než průměrné globální teploty přesáhnou hodnoty před průmyslovou revolucí o 1,5 stupňů Celsia oproti současnému oteplení o 1 stupeň Celsia. Pařížská dohoda přitom požaduje udržet zvýšení teploty mezi 1,5 a 2 stupni Celsia. 

Investice šitá na míru? Zkuste strukturované investiční produkty

Stále platí, že úrok z vkladů hotovosti neuspokojí ani ty nejvíce konzervativní investory. Firma Leonteq proto nabízí alternativu šitou na míru přímo investorovi – tzv. strukturované investiční produkty. Mezi výhody patří především flexibilita aspektů, jako je samotná třída aktiv, jejich splatnost, měna či úroveň ochrany kapitálu. Strukturovaným produktům nevadí ani opětovný návrat volatility na trhy, který naopak přináší příležitost v podobě příznivějších podmínek pro nové instrumenty.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.