Další články

Co pohání gamblery v kasinech? Tma a spánkový deficit

I když čas objektivně plyne stále stejnou rychlostí, subjektivně se nám některá hodina může zdát doslova nekonečná, zatímco jindy hodiny běží rychleji, než bychom si přáli. To obvykle záleží na tom, jak moc nás činnost, kterou právě provádíme, baví, anebo nudí. Tím lze vysvětlit, proč lidé často stráví příliš mnoho času tam, kde vědí, že by jej trávit neměli – například v kasinu.

Twitter není jen šum. Pomůže vám vydělat na akciích

Doba, ve které žijeme, je dobou sociálních sítí. Ty se za poslední roky staly nezbytnou součástí komunikace mnoha z nás a možná i ve značné míře nahradily komunikaci fyzickou. Sociální média lze tedy rovněž považovat za takřka bezednou studnici indícií k tomu, co si lidé myslí. A i když se zdá, že informací je všude momentálně až příliš a přestaly být vzácné, pokud je někdo umí správně setřídit, dá se na nich i vydělat - třeba na finančních trzích.

Ženy a investice. Menší riziko, vyšší výnos

Zatímco někteří finanční teoretici věří, že trh se porazit nedá, řada výzkumníků se zabývala otázkou, zda na finančních trzích poráží muži ženy, či naopak ženy muže. A třebaže hypotéza efektivních trhů implikuje, že na akciových trzích má každý analytik či investor přibližně padesátiprocentní šanci na úspěch, a to i tehdy, pokud by byly jeho schopnosti na bodě mrazu, jak se pregnantně vyjádřil John Cassidy ve své knize Jak selhávají trhy, data ukazují, že v souboji pohlaví má jedno přece jen…

Nevíte jak dál s penězi? Zeptejte se nekvalifikovaného kamaráda

Co mohou mít společného lidé, kteří se dostali do finančních potíží, s těmi, kteří naopak chtějí využít volné prostředky k investici? Obě skupiny může napadnout stejná strategie, a to obrátit se na někoho ve svém okolí, kdo rozumí financím, resp. se tak alespoň tváří. Podle výzkumu akademiků z několika amerických univerzit se však jedná o špatnou taktiku. Výsledky šetření totiž ukazují, že nejlepším krokem je „odborná“ porada s někým, kdo, stejně jako vy, nemá o financích ani tušení.

Vyšší riziko, vyšší benefity? Středoevropané si to nemyslí

„Není nic tak katastrofálního jako racionální investiční politika v iracionálním světě,“ cituje ekonomka banky ING Maria Ferreira nepsaného zakladatele behaviorálních financí Johna Maynarda Keynese. Naštěstí nebo naneštěstí, řada lidí se ve finančním světě racionálně nechová, jak ostatně dokumentují široké poznatky tohoto směru finančně-ekonomické teorie. Ferreira například uvádí, že ačkoliv akcie poskytují nezanedbatelnou bezrizikovou prémii, řada domácností nevlastní ani jedinou.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.