Další články

Do důchodu bez úspor aneb Křik a pláč penzijních fondů

Lidé stále častěji odcházejí do důchodu bez finančních úspor. Mladší generace si pak čím dál tím méně spoří. Fakt, že svět bude brzy čelit financování důchodů několika stovkám milionů lidí navíc oproti současnosti, tedy rozhodně není příjemným zjištěním. Vedoucí investičního fondu Russell Investments, který spravuje aktiva v hodnotě 287 miliard dolarů, Michelle Seitzová pro Financial Times (FT) uvedla, že právě výše zmíněné je hlavní existenční hrozbou pro penzijní fondy.

Když splaskne bublina. Ceny akcií budou brzy diktovat emise

Jedním z největších strašidel, které obchází dnešní svět, je bezpochyby klimatická změna. Přední světoví vědci v rámci panelu OSN nedávno varovali, že máme zhruba 10 let, než průměrné globální teploty přesáhnou hodnoty před průmyslovou revolucí o 1,5 stupňů Celsia oproti současnému oteplení o 1 stupeň Celsia. Pařížská dohoda přitom požaduje udržet zvýšení teploty mezi 1,5 a 2 stupni Celsia. 

Investice šitá na míru? Zkuste strukturované investiční produkty

Stále platí, že úrok z vkladů hotovosti neuspokojí ani ty nejvíce konzervativní investory. Firma Leonteq proto nabízí alternativu šitou na míru přímo investorovi – tzv. strukturované investiční produkty. Mezi výhody patří především flexibilita aspektů, jako je samotná třída aktiv, jejich splatnost, měna či úroveň ochrany kapitálu. Strukturovaným produktům nevadí ani opětovný návrat volatility na trhy, který naopak přináší příležitost v podobě příznivějších podmínek pro nové instrumenty.

Optimismus jako cesta ke krachu. V podnikání vás připraví o třetinu příjmů

V komplexním a dynamickém světě, jako je ten náš, vyžaduje založení vlastního byznysu vedle příslušných schopností a dovedností také notnou dávku odvahy. Již ve 30. letech minulého století zdůrazňoval John Maynard Keynes klíčovou roli "životního elánu" (animal spirit) čili investičního optimismu, bez kterého by ve fundamentálně nejistém prostředí nemohly žádné investice vznikat. Nová studie, která vyjde v časopise European Economic Review, však varuje, že příliš optimismu se v tomto ohledu vždy…

StartupYard a 10. akcelerační kolo: Od zahrádky přes krypto až po 3D tisk

StartupYard, nejstarší středoevropský akcelerátor zaměřený na technologické startupy, dnes ohlásil jména 7 firem, do kterých investoval v rámci svého 10. akceleračního kola. Jde o doposud nejrozmanitější a skutečně globální skupinu startupů. Je v ní patrný nárůst popularity oblasti kryptoměn – 3 ze 7 vybraných startupů se zaměřují právě na obchodování a správu krypto aktiv. Zakladatelé firem v novém kole pocházejí z Indie, Izraele, USA a Srbska, jsou mezi nimi ale také Slováci, Češi a zástupci…

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.