Další články

Optimismus jako cesta ke krachu. V podnikání vás připraví o třetinu příjmů

V komplexním a dynamickém světě, jako je ten náš, vyžaduje založení vlastního byznysu vedle příslušných schopností a dovedností také notnou dávku odvahy. Již ve 30. letech minulého století zdůrazňoval John Maynard Keynes klíčovou roli "životního elánu" (animal spirit) čili investičního optimismu, bez kterého by ve fundamentálně nejistém prostředí nemohly žádné investice vznikat. Nová studie, která vyjde v časopise European Economic Review, však varuje, že příliš optimismu se v tomto ohledu vždy…

StartupYard a 10. akcelerační kolo: Od zahrádky přes krypto až po 3D tisk

StartupYard, nejstarší středoevropský akcelerátor zaměřený na technologické startupy, dnes ohlásil jména 7 firem, do kterých investoval v rámci svého 10. akceleračního kola. Jde o doposud nejrozmanitější a skutečně globální skupinu startupů. Je v ní patrný nárůst popularity oblasti kryptoměn – 3 ze 7 vybraných startupů se zaměřují právě na obchodování a správu krypto aktiv. Zakladatelé firem v novém kole pocházejí z Indie, Izraele, USA a Srbska, jsou mezi nimi ale také Slováci, Češi a zástupci…

Šéf StartupYardu: Věřím v jednorožce z naší české stáje

V Česku je několik firem, které mají šanci stát se jednorožcem, tedy firmou, která má miliardové ohodnocení. Serveru Roklen24 to řekl ředitel StartupYardu Cedric Maloux, který věří, že by to mohla být právě firma z jeho české stáje. StartupYard, největší akcelerátor ve střední a východní Evropě, již zítra představí jména a strategie sedmi vybraných startupů ze sedmi zemí a tří kontinentů, které se zúčastní desátého akceleračního kola.

Chybějící mezera na trhu? Dvacet důvodu, proč startupy krachují

Podnikání a inovace jsou alfou a omegou rozvoje ekonomiky. I proto nás může těšit, že na celém světě je v současné době každý rok zakládáno asi 100 milionů nových businessových projektů. Nicméně mnohem méně příznivě vyznívají statistiky o tom, kolik z nich úspěšně přečká první roky své existence. Co se týče startupů, jak píše například Forbes či Medium, do pár let od založení jich zkrachuje 9 z 10.

Deníček investora: Testoval jsem quant roboty

Zdravím! Poslední měsíce byly pro mne definovány především dokončením studia Finančního inženýrství a nástupem do full-time zaměstnání. Významně jsem tak pocítil, že po 8+ hodinách strávených na kancelářské židli člověk není zrovna super namotivovaný, aby si doma začal ladit oceňovací model. Moje myšlenky se tedy uchýlily ke hledání automatizovaného řešení.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.