Další články

Skupina Sudop Group kupuje českou firmu ORBIT

Skupina Sudop Group, která zastřešuje převážně firmy z oblasti projektové a inženýrské činnosti, podepsala smlouvu o akvizici poradenské a konzultační IT firmy ORBIT. Posílí tím svoje podnikání v ICT a digitalizaci. Transakce zahrnuje převod stoprocentního obchodního podílu a její hodnota transakce dosahuje vyšších desítek milionů korun. Přesnou částku nebudou smluvní strany zveřejňovat.

Buy or Sell? Stačí jeden pohled z okna

Kdyby platila teorie efektivních trhů, život na finančních trzích by byl poměrně nudný. Ceny akcií by odrážely pouze objektivní kurzotvorné faktory, jako jsou například očekávané zisky, dividendy či úroveň rizika. Žádný investor by svými nákupy či prodeji nemohl příliš prodělat, ale ani vydělat, jelikož cenné papíry by stály přesně tolik, kolik stát mají. Na finančních trzích by tak vládla spravedlnost; všichni by dosahovali přibližně stejných rizikově očištěných výnosů.

Jak drahé je vaše bydlení? Napoví supermarket

Dosáhnout na vlastní bydlení je splnění (nejen) amerického snu a mnoho těch, kteří už jej mají, berou nemovitost jako solidní investici. V posledních letech však jejich ceny v řadě velkých měst letí vzhůru. V souvislosti s tím se často hovoří o realitních bublinách. Jaké jsou však reálné faktory, které ovlivňují cenu nemovitosti? Na jeden z nich se tak trochu netradičním způsobem nedávno zaměřili analytici z Lloyds Bank.

Bubliny jako nutné zlo rozvoje. Nafukují je inovace

Zatímco mnoho ekonomů vinilo z existence hospodářského cyklu centrální banku, která neobratně manipuluje s úrokovými mírami či měnovými veličinami, Joseph Alois Schumpeter byl toho názoru, že za prudkými výkyvy, které hospodářství čas od času zažívá, stojí především vynálezy a inovace. Na síle pak otřesům přidává to, že technologický pokrok není plynulý, ale nové objevy se objevují nárazově.

Startupy slibující revoluci. Mnoho investorů, ale málo peněz

Technologický vývoj nepostupuje hladce, nýbrž ve velkých skocích a revolucích. To je přitom způsobováno nárazovými objevy opatřenými potenciálem patřičně zahýbat dosavadním fungováním společnosti. I ve 20. století se objevilo několik takových revolučních vynálezů; především je to počítač, televize, internet, mobilní telefony, ale také třeba penicilín či antikoncepce.

Novější články Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.