Další články

Vydělejte na finanční deregulaci. Na které banky vsadit?

Americký finanční sektor v rámci akciového indexu S&P 500 si v loňském roce polepšil o 39%. To však může být teprve začátek. Poté, co dal prezident Donald Trump podnět k realizaci zmírnění regulace bank, tento sektor možná čekají zlaté časy.

Kterých sedm chyb a omylů investoři dokola opakují?

Zpátky ke kořenům. Do takové série by mohla být zařazena poslední zpráva investičního domu AMP Capital. Ten se v materiálu, který získala CNBC, snaží pojmenovat sedmero typických omylů a chyb, kterých se opakovaně dopouštějí zejména drobnější investoři a které jim zavírají cestu k vysněnému zhodnocení.

Stratég: Na těchto 40 akciích vyděláte za éry Trumpa

Širší index amerických akcií S&P 500 zpevnil od vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách o zhruba dvě procenta. Je to v rozporu s čerty, kteří byli malování na monitory, sledující finanční trhy, před volbami. Přesto: zdánlivě se toho moc neděje? Ale ano, dochází k masívním přesunům investic mezi aktivy a nastavování pozic na Washington, ovládaný Trumpem a repubikány. Alespoň to tvrdí stratégové banky RBC. A ukazují na konkrétních 40 akcií, které by díky Trumpovi měly zpevnit.

10 témat pro rok 2017 podle Goldman Sachs

Vysoký růst, vysoké riziko a o něco vyšší výnosy. I to je názor stratégů banky Goldman Sachs, kteří vydali své desatero témat pro finanční trhy v příštím roce. Která to jsou?

Portfoliomanažeři o trzích po Trumpovi: Panika? Příležitost?

Už zítra 10. listopadu začne v Praze v pořadí třetí Česká investiční konference (ČIK). Už dnes známe jméno nového amerického prezidenta. Je jím Donald Trump. Na to, co se s ním v čele USA může dít s trhy či americkou ekonomikou, jsme se zeptali špičkových českých a slovenských portfolio manažerů, kteří na ČIK vystoupí. Zde jsou slova Jána Hájka, Petra Krčila, Mirona Zeliny, Jakuba Skryji a Adama Bilka.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.