Další články

Konec doby plastové rozhodně nenastává

Moderní společnost je na plastech bezesporu závislá. Poslední dobou se ale stále více řeší problém jejich likvidace a také snížení množství plastového odpadu. Kde všude jsou plasty nezbytné a kde je naopak můžeme nahradit jinými materiály? Jsme u konce doby plastové nebo nám ještě něco přinesou? Jak to vidí specialista na pokročilé polymerové systémy z VUT Brno Josef Jančář.

Víno je o emocích. Můžete s ním strávit celý den

Víno je o emocích. O víně se dá hovořit. Můžeme s ním strávit celý den. Je ideálním společníkem. Víno, které naopak emoce nevzbuzuje, leč je technologicky naprosto v pořádku, může být nudné. V rozhovoru pro server Roklen24 to říká milovník vín a zakladatel champagnier.cz Antonín Suchánek, který je hostitelem už šestého ročníku festivalu autentických vinařů "Praha pije víno."

Alza vyrostla na srdcařích. Začátky byly extrémně punkové

Alza vyrostla na srdcařích, kteří jí dali víc, než je dnes běžné. Začátky Alzy byly opravdu extrémně punkové. Geneze poboček přicházela víceméně postupně, nejprve přišly pobočky Brno, Plzeň, Lužiny a Hradec Králové. Serveru Roklen24 to v exkluzivním rozhovoru řekl ředitel expanze a facility Alza.cz Jan Moudřík, který v Alze patří k nejdéle sloužícím zaměstnancům. Vzpomíná na to, jaké inovace firma postupně zaváděla i na to, kdo stojí za zrodem Alzáka.

Hra s čísly i ekonomickým myšlením. Ekonomická olympiáda expanduje

Na středních školách se mohou žáci zúčastnit biologických, matematických či fyzikálních olympiád. Nápad té ekonomické tudíž není úplně revoluční, ale slouží velmi dobře k tomu, jak dostat do škol ekonomii a finanční gramotnost. Ekonomická olympiáda má již třetí ročník, kterého se letos účastní více než 300 českých a 180 slovenských škol. Pilotní projekt se navíc rozjíždí i v Maďarsku. „Testy koncipujeme tak, aby to studenty bavilo. Aby to bylo něco, o čem si řeknou, že je to zajímavé. Chceme…

Lidí na trhu práce je čím dál tím víc. Tak kde je problém?

Lidí na trhu práce je čím dál tím víc. Problémem je, že nejsou aktivními kandidáty, ale kandidáty pasivními. Aktivně práci nehledají, ale jsou otevřeni změně. Budoucnost není v jednom zdroji kandidátů a už vůbec není spasením jednoho konkrétního pracovního portálu v džungli nových směrů náboru. V rozhovoru pro server Roklen24 to řekl zakladatel společnosti ČESKÝ TRH PRÁCE Štěpán Bartyzal.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.