Roklen Talk

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Jaká je budoucnost ropy? Tahle otázka se týká i Vás

Ropa je pro svět komoditou číslo jedna. Nic ale netrvá věčně. Kdy tedy skončí éra černého zlata? K odpovědi může postačit krátký citát bývalého saúdského ministra pro ropu: „Doba kamenná neskončila kvůli nedostatku zásob kamene. Éra ropy také skončí dlouho před tím, než dojdou její zásoby.”

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Ceny bytů ženou vzhůru (také) nekompetentní úředníci

Ceny nových bytů v Česku v poslední době rostou raketovým tempem, podle aktuálních dat evropského statistického úřadu Eurostatu dokonce nejrychleji z celé Evropy. Jen ve druhém čtvrtletí letošního roku zdražily v Česku byty meziročně o 13,3 procenta, což naši zemi katapultovalo na nelichotivé první místo. Celoevropský průměr přitom činil 4,4 procenta. Razantní zdražování potvrzují i statistiky EKOSPOLU, podle nichž vzrostla cena průměrného nového bytu v Praze za půl roku o 1,3 milionu korun na…

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Kastrace společnosti: Jak ze svobodných lidí nadělat tažná hovada

Ztělesněním svobody může být třeba býk. Má chuť do života, je plný energie, je to bojovník ochotný rvát se s každým a kdykoli, má sexuální apetýt, dere se vždy dopředu a je nesnadné jej ovládat. Není radno si s býkem zahrávat, mohli byste přijít k úrazu. Přesto je snadné dosáhnout toho, aby se býk zklidnil a byl ovladatelný. Uříznou se mu koule.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Přijetí eura jako náš zájem. Cestu nám připraví náhled do eurokuchyně

Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) chce na závěr svého mandátu prosadit Česku status pozorovatele v eurozóně. Na jednání ministrů financí eurozóny by tak ráda měla i svého zástupce. Jedná se o pragmatické řešení, pokud nechceme ztratit kontakt s vývojem a máme zájem ukázat, že s námi Evropská unie může počítat. Před volbami tím navíc naznačujeme, že dosud spíše skeptický přístup české vlády k přijetí eura se nyní mění.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Způsob výuky ekonomie ubližuje ekonomii, společnosti i ekonomice

Ve většině vědních oborů je standardní začít výuku na jednoduchým modelech, které slouží studentům k pochopení základních principů. Při vysvětlování působení sil na těleso během hodin středoškolské fyziky se nikdo neobtěžuje řešit vliv okolního prostředí a „předpoklad“, že se vše děje ve vakuu, je všudypřítomný. Překvapivě, nikdo si po dokončení střední školy však nemyslí, že i my žijeme ve vakuu. 

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Konflikty na letišti, stávkující taxikáři. Jak regulovat taxi a Uber?

Současný stav má daleko k optimálnímu a dlouhodobě udržitelnému systému. Je na politicích, aby přestali ignorovat nerovné prostředí na trhu taxi a Uber služeb. Vhodné nastavení regulace však nutně neznamená, že musí každý řidič – jak taxi, tak Uberu – jezdit za stejných podmínek.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Neotepluje se. A Kongres chce kvůli tomu vyšetřovat

Americký Kongres se chystá vyšetřovat Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA), protože se neotepluje. Mainstreamová média se věnují převážně hurikánu Irma. Televizí moderátoři nahodili pláštěnky a statečně se vystavují bouřícím živlům. Už sice nereportují z kajaku jako ta slečna před několika lety, protože náhodní kolemjdoucí, kteří se prošli v přímém přenosu před kamerou, všem ukázali, že vody bylo v místě reportáže nad kotníky a kajak byla docela velká nadsázka, ale pořád to stojí za to. Až…

Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.