Kdo s koho. Euro vs. dolar pohledem technické analýzy

Od konce září na měnové dvojici euro a americký dolar sledujeme jasně klesající vývoj. Od listopadového proražení hranice podpory na hodnotě 1,1300 EURUSD se však dolaru další zisky nabírat nedaří. Po odražení od letošního minima se stala hranice 1,1300 dolaru za euro opět důležitou. Americké měně prozatím brání v dalším posilování.

Koruna lídrem regionu

České měně se v posledních dnech daří. Zatímco před necelým měsícem hravě prorazila hranici 26,00 za euro, dnes se již obchoduje na o necelých deset haléřů silnějších pozicích. Zcela se tak v tomto týdnu vymkla trendu ostatních měn regionu, konkrétně polského zlotého a maďarského forintu, které vůči euru oslabují.

Americká výnosová křivka a její poprvé za posledních deset let

Začátek nového týdne se nesl ve znamení pozitivní nálady související s obnoveným jednáním USA a Číny v otázce vzájemného obchodního napětí. Byť optimismus postupně oslaboval, největší zisky byly zaznamenány na rozvojových trzích. V jejich případě vedle příměří mezi USA a Čínou sehrála roli obnova u komodit, slabší dolar a pokles výnosů 10letého amerického dluhopisu pod psychologickou hranici 3 %.

Trump a Si Ťin-pching potěšili trhy

Nervozita kolem obchodních sporů mezi Spojenými státy a Čínou lehce polevila. Stalo se tak poté, co se americký prezident Donald Trump dohodl se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem na 90denním příměří. Vedle nových jednání, na kterých se oba prezidenti dohodli na summitu zemí G20, Čína souhlasila i se snížením a odstraněním cel na dovoz osobních automobilů z USA či s nákupem amerického zboží z oblasti zemědělství, průmyslu a energetiky. 

Kde bude koruna za rok?

Více než rok po ukončení kurzového závazku České národní banky je česká měna vůči euru silnější o více než korunu. Pravdou ale je, že mnozí čekali mnohem silnější hodnoty, někteří dokonce pod hranicí 25 korun za euro. Taková situace se však nekoná a ani zřejmě konat nebude. Alespoň to naznačují odhady analytiků a ekonomů v rámci zprávy o inflačním očekávání ČNB za listopad.

Nespokojený Trump, holubičí Powell a zvídavý Mnuchin

Americký prezident Donald Trump se opět pustil do šéfa Federálního rezervního systému Powella. Není s ním prý ani trochu spokojený, uvedl v rozhovoru pro deník Washington Post. Jsou to však jen slova, ze kterých si Powell evidentně nic nedělá, což potvrdil i během včerejšího vystoupení před Bankovním klubem v New Yorku.

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.