Čínská úleva a návrat dobré nálady na trhy

Wall Street několik dní po sobě krvácela. Zatímco někteří slabší jedinci začali strašit hromadným pádem a následným propadem do medvědího trhu, jiná část trhu vyčkávala. A jak se podle dnešního vývoje zdá, trpělivost se vyplatila, obzvláště pokud obchodníci pokles využili k nákupům.

„Jsem si absolutně jistý.“ Případ italsko-německé „čtyřstovky“

Italská snaha o uklidnění trhů pokračuje. Včera se jí poměrně sebevědomě ujal vicepremiér Matteo Salvini, který se zaměřil na současné téma číslo jedna, tedy na spread 10letého italského bondu ve srovnání s německým o stejném tenoru. A jak se zdá, někteří investoři na jeho slovní „intervenci“ uslyšeli.

Italská tvrdohlavost zkouší trpělivost evropských trhů

„Nepřáteli Evropy jsou ti, kteří sedí v Bruselu. Je to Juncker a Moscovici, kteří do Evropy přinesli strach,“ řekl na začátku týdne italský vicepremiér Matteo Salvini. Tato slova poměrně dobře vystihují současnou náladu mezi italskou vládou a zástupci Evropské unie, která se již delší dobu podepisuje na finančních trzích. Situace navíc začíná nabývat na nervozitě s tím, jak se Itálie blíží k rozhodnému datu odevzdání návrhu rozpočtu do rukou Evropské komise.

„MICHLiq“ v bankovní radě a další debata o „padesátce“

Závěr týdne patřil České národní bance. Nejenže jsme se dozvěděli první jméno, které má na konci listopadu nahradit jednoho ze dvou odcházejících členů bankovní rady ČNB, vedle toho vyšlo na povrch, že Rusnok a spol. opět debatovali o úrokové „padesátce“.

Ještě větší jestřáb, než jsme čekali?

Česká národní banka bude pokračovat v postupném zvyšování úrokových sazeb. Podle nás by vinou proinflačních tlaků, a to především ze strany slabšího kurzu koruny, mělo k příštímu hiku dojít již v listopadu letošního roku. Podobně se na situaci dívají i další účastníci trhu, jako například britská Citibank.

Trhy „trestají“ italskou vládu. A ta ustupuje (?)

Italská vláda během minulého týdne představila návrh rozpočtu pro rok 2019. Výše jeho deficitu by dle plánu měla dosáhnout 2,4 % italského HDP, a to následně i v roce 2020 a 2021. To je sice hodnota splňující fiskální pravidla EU (3 % HDP), avšak je zhruba třikrát vyšší než cíl vlády předchozí. A právě vyšší než mnohými očekávaný deficit rozpoutal rozepři mezi Římem a představiteli evropských institucích. Padly dokonce slova o vlastní italské měně, což na evropských trzích rozpoutalo citelný…

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.