Benda na bedně aneb jestřáb, který zdražil korunu

Vývoj kurzu koruny byl během tohoto týdne relativně klidný. To však trvalo jen do čtvrtečních odpoledních hodin, kdy byla zveřejněna slova člena bankovní rady ČNB Vojtěch Bendy. Jeho komentář byl dost jasný, díky čemuž mu právem patří první místo na pomyslné „bedně“ nejvíce jestřábích vyjádření představitelů ČNB z poslední doby.

Víra centrálních bankéřů hory přenáší aneb vyšší inflace bude!

Může Fed podpořit dolar? Samozřejmě může, ale včera večer (alespoň z hlediska dosavadního vývoje) se tak nestalo. Zápis z posledního zasedání Fedu nepřinesl žádné překvapení. Sazby zvýšeny budou, a to zřejmě již brzy, stejně tak zazněla opět ta známá „písnička“ o tom, že se americká inflace k inflačními cíli centrální banky nakonec opravdu přiblíží.

Dolar sráží klesající výnosy i jestřábí ECB. Pomůže Fed?

Dolar má za sebou další den ztrát. Vůči euru se dostal dokonce až k hranici 1,182 EURUSD. Za tímto posunem stojí hned několik fundamentů. Mezi ty nejsilnější patří například pokles výnosů amerických státních dluhopisů, stejně tak i jestřábí komentáře z dílny Evropské centrální banky.

Inflace nejrychlejší za pět let? Není na co čekat

Jak se zdá, Česká národní banka nemá v otázce zvýšení sazeb opravdu na co čekat. Včera to potvrdila poslední – zářijová – data ohledně vývoje inflace, která se tak stala dalším dílem skládačky rozjetého procesu utahování měnové politiky.

Ostrý start pro korunu – inflace. Je další zpevnění na obzoru?

Česká měna zažije ostrý start do nového týdne. Statistici oznámí zářijovou inflaci. Dle predikce Roklen by index spotřebitelských cen měl meziročně růst o 2,7 procenta, trh čeká stejné číslo. Proti srpnu by ale měl index klesnout o 0,1 procenta. Koruna se minulý týden stala šampionem regionu EMEA (Evropa, Střední Východ, Afrika). V rámci celého letošního roku je pak v tom samém žebříčku, a to se značným náskokem, jasným vítězem. Kurz je aktuálně na 25,88 EURCZK.

Koruna? Letos (zatím) nejziskovější měnou regionu

Koruna si vůči euru během tohoto týdne připsala zisky o velikosti přes 0,5 %, díky čemuž se stala třetí nejziskovější měnou regionu EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika). V rámci celého letošního roku je pak v tom samém žebříčku, a to se značným náskokem, jasným vítězem. Co ji táhne kupředu?

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.