Recese za tři, dva, jedna...?

Americká ekonomika je ve velmi dobré kondici, proto je namístě urychlit proces zvyšování sazeb. Tak zhruba by se dal popsat pohled Federálního rezervního systému na současný stav největšího hospodářství světa. I přes všechen optimismus se ale na obzoru rýsuje jeden mrak, který již v minulosti signalizoval blížící se bouři v podobě recese americké ekonomiky.

Dlouhá cesta od slov k činům. Trhy ukolébá mlčení

Americko-čínská obchodní přestřelka pokračuje. Trump vyhrožuje dalšími cly, Čína je připravena a nebojí se reagovat jak kvantitativně, tak i kvalitativně. Byť je cesta mezi požadavkem o vyčlenění zasaženého čínského zboží přes konzultace až po samotné zavedení cel poměrně dlouhá, trhy na začátku týdne zachvátila vlna nervozity. Ta však postupem času – po dobu mlčení obou stran sporu – pozvolna ustupuje.

Žijeme na skvělém místě, nevěříte?

Žijeme na skvělém místě, plném příležitostí, které nám ostatní mohou jen závidět. Nesouhlasíte? Máte dojem, že na Česku není nic výjimečného, že „všeci kradnú“, zdejší politikové nestojí za nic, máme nízké výplaty, drahou elektřinu, vodu? To ale mluvíme každý o něčem jiném. 

Dolar nemusí mít vyhráno

Fed i Evropská centrální banka vyložily karty. O slovo se pak opět přihlásil Donald Trump se svým protekcionismem. A právě toto téma by v rámci příštích dní, týdnů a možná i měsíců mohlo být jedním z těch, které určí další směřování světových trhů.

ČNB, koruna a žhavé úrokové léto

Léto se pomalu, ale jistě blíží a s ním i sezóna dovolených. Pohotoví lidé mají už zahraniční destinaci dávno vybranou, jiní naopak čekají na nějaký ten last minute. Obě tyto skupiny spojuje jedno, a to je potřeba směnit koruny. Dosavadní vývoj kurzu sice nebyl pro dovolenkáře zrovna moc příznivý, vše by se ale mohlo poměrně brzy změnit. Pozornost se upíná k České národní bance.

Americké úroky zase o něco vyšší, u evropských si počkáme

Americká centrální banka dle očekávání zvýšila úrokové sazby. K tomu navíc představila prognózu pracující s ještě rychlejším tempem dalšího růstu úroků. Dnes po ní štafetu převezme evropská kolegyně. V jejím případě si však na úrokový hike ještě nějakou dobu počkáme. I tak bychom se ale mohli v debatě o utahování evropské měnové politiky o něco posunout.

Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.