Další články

Koruna report: Návrat do listopadu 2013, hranice 25,90 za euro padla

Graf dnešního vývoje kurzu koruny připomíná pohled do menší propasti. Domácí měna si připisuje další zisky, a to až pod hranici 25,90 za euro, kde se naposledy nacházela na začátku listopadu 2013, tedy těsně před zahájením kurzového závazku ČNB. Co korunu pohání k silnějším hodnotám?

Koruna před revizí HDP atakuje nejsilnější pointervenční hodnoty

Na měnovém páru EURCZK můžeme stále pozorovat silnou korunu, která se drží pod hranicí 26,00 – atakováno bylo 25,91 za euro, což je nejsilnější hodnota od konce kurzového závazku ČNB. U USDCZK si dolar drží zesílenou pozici z minulého týdne – právě teď se obchoduje na 22,13. I na měnovém páru EURUSD se projevuje sílící americké měna, které do karet nahrál propad eura v návaznosti na referendum v Katalánsku. Dnes ráno byla atakována hranice 1,170 EURUSD.

Katalánské referendum srazilo euro

Koruna během pátku prolomila 26,00 za euro, přičemž krátce se dotkla nejsilnější hranice od ukončení kurzového závazku ČNB. Aktuálně však část těchto zisků už odepsala. Euro pak už od pondělního rána registruje ztráty spojené s referendem v Katalánsku.

Dolarový tanec pod taktovkou Donalda Trumpa

Dění na devizových trzích mělo v posledních dnech dva hlavní body. V případě koruny to bezesporu byla ČNB, v zahraniční pak představení tolik očekávané americké daňové reformy. A výsledek? Na koruně relativní klid, nad dolarem se vznášejí otazníky.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.