Další články

Čeho se bojí devizoví obchodníci

Čeho se bojí devizoví obchodníci? Podle posledního průzkumu mezi klienty americké banky JP Morgan je pro letošní rok největším strašákem likvidita, resp. její nedostatek.

Úroková pauza zřejmě potrvá

Kdy bude Česká národní banka zvyšovat sazby? Není tomu tak dávno, kdy průzkumy mezi ekonomy naznačovaly, že první hike by mohl přijít již v únoru. Pohled finančního trhu byl však odlišný. Nejenže nenaznačoval další navyšování úroků, ale pro rok 2020 to dokonce vypadalo i na možnost jejich snížení. Teď, s tím, jak se blížíme k prvnímu měnověpolitickému zasedání bankovní rady, už nejsou oba zmiňované pohledy od sebe zas až tak vzdálené.

Holubice z Fedu rozhýbaly i korunu

Ten, kdo před včerejším zasedáním americké centrální banky vsadil na rozvojové trhy, neprohloupil. Holubičí rétorika Fedu, byť nedošlo na žádné faktické změny měnové politiky, se totiž stala dalším dopingem aktiv tzv. emerging markets. Pozadu nezůstala ani koruna, která však vzhledem k blížícímu se zasedání ČNB reagovala jen omezeně.

Rozvod pokračuje. Mayová míří do Bruselu, libra k zemi

Do odchodu Velké Británie z Evropské unie zbývá necelých 60 dní a britská premiérka Theresa Mayová opět míří do Bruselu. Cílem jsou lepší podmínky brexitu, na které by britský parlament kývl. I přesto, že v posledních dnech libra vykazovala známky optimismu, po včerejším jednání dolní komory britského parlamentu zamířila opět k zemi.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.