Další články

Brexit bez dohody nechceme

Brexit bez dohody nechceme. To je hlavní zpráva z dolní sněmovny britského parlamentu, která nejtěsnější možnou většinou (313 pro, 312 proti) v noci na dnešek schválila návrh zákona o vyloučení odchodu z EU bez dohody.

Orel vs. drak. O další krok blíže k dohodě

Nejžhavějším tématem posledních dní je eskalující situace kolem brexitu. Poněkud do pozadí se tak dostalo další klíčové téma pro světovou ekonomiku a náladu na trzích, a tím je pokračující obchodní vyjednávání Spojených Států a Číny. A právě to se stalo hlavním hybatelem dnešního rána.

Goldman Sachs vidí velký brexitový finiš

Posledních několik dní se neslo ve znamení sílícího dolaru. Zelené bankovky zpevňovaly nejen vůči euru, ale i britské libře. A právě ta nadále zůstává v hledáčku světových bank. Konkrétně například u Goldman Sachs, která i přes sílící strach z neřízeného odchodu z EU stále sází na „velký brexitový finiš“.

Dolarový optimismus. Slábne, ale stále žije

Ještě na začátku roku sázela většina predikcí na posílení eura vůči dolaru. S postupem času se tyto odhady začaly měnit, k čemuž přispěla nejen evropská data, ale v návaznosti na to i Evropská centrální banka. Jako poslední nikterak pozitivně – alespoň z pohledu Draghiho a spol. – nevyzněla ani poslední čísla o evropské inflaci.

Co se vlastně stalo s lirou a s tureckými sazbami?

Turecká centrální banka intervenuje. Jde o neudržitelný proces, proto vsaďte na slabší liru. Tak se dá ve zkratce popsat jeden z katalyzátorů tureckého dění z posledního týdne, který vyústil v nárůst tamních overnight sazeb až nad hodnotu 1300 %. Co se vlastně na turecké liře a sazbách stalo?

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.