Další články

Kde bude koruna za rok?

Více než rok po ukončení kurzového závazku České národní banky je česká měna vůči euru silnější o více než korunu. Pravdou ale je, že mnozí čekali mnohem silnější hodnoty, někteří dokonce pod hranicí 25 korun za euro. Taková situace se však nekoná a ani zřejmě konat nebude. Alespoň to naznačují odhady analytiků a ekonomů v rámci zprávy o inflačním očekávání ČNB za listopad.

Nespokojený Trump, holubičí Powell a zvídavý Mnuchin

Americký prezident Donald Trump se opět pustil do šéfa Federálního rezervního systému Powella. Není s ním prý ani trochu spokojený, uvedl v rozhovoru pro deník Washington Post. Jsou to však jen slova, ze kterých si Powell evidentně nic nedělá, což potvrdil i během včerejšího vystoupení před Bankovním klubem v New Yorku.

Konci QE nic nebrání, zní z ECB. Trump vyhrožuje dalšími cly

Začátek nového týdne se nesl v pozitivním duchu. Postaralo se o to nejen schválení dohody o brexitu ze strany lídrů EU, ale i náznaky možných ústupků italské vlády v rámci sporu o rozpočet pro příští rok s Evropskou komisí. Jediným škraloupem může být opětovná hrozba eskalace americko-čínských obchodních tahanic, o kterou se postaral prezident Trump.

Koruna po dvou týdnech oslabování cení zuby

Minulý týden jsem psal o tom, jak koruna oddychuje po výrazných ztrátách, které nabrala během prvních dvou listopadových týdnů. Pátek potvrdil, že s tímto oslabováním je prozatím konec. Od začátku dnešního obchodování dává česká měna znovu najevo, že hranice 25,90 za euro nemusí být stopkou nadějí na další zpevnění.

Lídři EU posvětili dohodu o brexitu. Mayová ale nemá vyhráno

Britská premiérka Theresa Mayová dosáhla na cestě k brexitu dalšího milníku. Lídři EU na zvláštním summitu v Bruselu odsouhlasili text dohody odchodu Británie, stejně tak i deklaraci popisující budoucí spolupráci obou stran. Možnost „divokého“ brexitu se tak snížila, definitivně však rozhodně až britský parlament.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.