Aktuální videa

Grason řeší problémy. Práce v gastronomii díky aplikaci

16:37 14. února 2019

Aplikace Grason vyhrála soutěž podnikatelek WOMEN STARTUP COMPETITION a plánuje expanzi. Grason propojuje kvalitní gastro provozy s ověřeným personálem a řeší tak jeden z největším problémů současné gastronomie. Serveru Roklen24 to řekla CEO firmy Jarmila Kowolowská.

KOVY: Influencer je dnes nejsilnější médium

09:26 10. února 2019

Influencer je dnes nejsilnější médium. Dokáže své diváky ovlivnit mnohem víc než klasické zdroje informací nebo reklamy. A musí se s ním pracovat velmi opatrně. Budu ukazovat ty případy, kdy se to třeba úplně nepovedlo. Serveru Roklen24 to řekl Karel Kovář alias KOVY, jeden z nejvýraznějších představitelů české YouTube scény, který povede workshop ELAI s názvem "Sociální sítě, influenceři a generace Z".

A co vy? Chcete také podpořit nadějnou vizi a investovat?

16:34 5. února 2019

Přišli za námi lidé kuchařské školy Chefparade s jejich nejnovějším nápadem – chtěli si postavit školu vaření na vlastním statku. Na to, aby tento projekt mohli rozjet, potřebovali kapitál. Jednou z možností bylo vydat se klasickou cestou a zažádat o financování banku, kde již společnost měla úvěr. Vybrali si ale investiční crowdfunding.

VIDEO: Zařízení od Audified má Paul McCartney, Národní divadlo i soudy

09:23 2. února 2019

Brněnská firma Audified se zaměřuje na populární simulace zařízení, která jdou velmi obtížně sehnat, jsou drahá nebo se zachovalo jen pár kusů. Přes jejich efekt zpívá Paul McCartney, originál pochází právě z doby Beatles. Zároveň jde o pomůcky, které zrychlují nahrávací proces. Naši techniku využívají například soudy, řekl v rozhovoru ředitel firmy Lubor Přikryl.

VIDEO: Loni miliarda, letos dvě. Roger přináší revoluci ve fakturách

17:18 28. ledna 2019

Platební instituce Roger převrátila tradiční faktoringový model. Umí zkrátit splatnost faktur z průměrných 52 dní na tři. Loni profinancovala faktury za miliardu korun. To je meziročně o 50 procent více. V letošním roce to budou dvě miliardy. Serveru Roklen24 to ve video rozhovoru řekl Adam Šoukal, CEO Roger.

Spolehlivost, design, výdrž baterie. I na to sází firma Simple Hardware

17:02 21. ledna 2019

Spolehlivost, pěkný design, dlouhá výdrž baterie. To jsou přednosti výrobků společnosti Simple Hardware, která úspěšně vstoupila na investiční platformu Fundlift. Cílovou částku brzy navýšila z šesti na 12 milionů korun. CEO Simple Hardware Pavel Sodomka ve video rozhovoru pro Roklen24 vysvětluje, na co firma peníze využije. Dodává, že Internet věcí (IoT) je jedna z dalších revolucí, které přicházejí.

VIDEO: Proč být pozadu, když investovat dnes může každý

17:10 17. ledna 2019

K tomu, abychom si dnes mohli vydělat peníze investováním, už nepotřebujeme chodit v obleku s kufříkem v ruce, mít vlastního bankéře nebo vysokoškolské tituly z ekonomie. Dnes už může investovat každý – vaše kolegyně z práce, váš spoluhráč z tenisu nebo třeba vaše kadeřnice. Než ale začneme vydělávat peníze, pojďme si projít pár základních věcí, ve kterých musíme jako budoucí investoři mít jasno.

VIDEO: Jak vyhrát soutěž a dostat se na titulku Forbesu

17:10 16. ledna 2019

WOMEN STARTUP COMPETITION vyhrála, i když zažila fuckup s prezentací. Teď je Pavlína Zychová spoluorganizátorkou této soutěže a ambasadorkou pro Českou republiku. Ve video rozhovoru pro Roklen24 prozrazuje, co by měly startupistky udělat, aby se třeba dostaly na titulku Forbesu.

Bezpečný přístav na cestě za horizont vlastních možností. I to je xPORT

17:21 2. ledna 2019

Univerzitní podnikatelský akcelerátor Vysoké školy ekonomické (VŠE) nabízí startupům inspirativní prostory, místo v open space nebo ve vlastní kanceláři. Zázemí zde našla také milovnice sýrů Alex nebo společnost Amio.io. Ve video rozhovoru pro Roklen24 prozrazují, proč si vybrali právě xPORT.

Chill out zóna, terasa. Nové call roomy. xPORT se rozrůstá

17:39 19. prosince 2018

xPORT byznys akcelerátor Vysoké školy ekonomické, který se zaměřuje výlučně na B2B startupy, se rozrůstá. Jeho cílem je vytvořit zázemí pro firmy a komunitu firem, která spolu bude sdílet svoje úspěchy i neúspěchy. Video Roklen24 ukazuje jeho nové prostory - chill out zónu, nové call roomy a zasedací místnosti. 

Karel Fillner: Kryptoměny nejsou o „Dnes kup, zítra prodej a kup si Lambo“

17:27 17. prosince 2018

Do kryptoměnového světa přišlo v roce 2017 příliš mnoho lidí, kteří v nákupu viděli skvělou možnost, jak zbohatnout. Nikdy předtím zkušenost s podobnými trhy neměli. V okamžiku, kdy se jim domeček z karet zhroutil, to neustáli. Panika je díky tomu daleko hlubší a medvědí trend asi i díky tomu trvá daleko déle. V rozhovoru pro server Roklen24 to řekl prezident Krypto-bankovní asociace (BACCA) Karel Fillner. Hlavní ekonom skupiny Roklen Dominik Stroukal s ním mluvil nejen o minulosti a…

Konec Babiše? Zvolte mě premiérem a uvidíte, říká hlavní ekonom Saxo Bank

17:05 6. prosince 2018

V České republice máte úžasnou výrobní historii a základnu, ale v posledních deseti letech jste do ní neinvestovali ani korunu. Snažíte se jen, aby věci fungovaly ze čtvrtletí do čtvrtletí místo, abyste se zamysleli a řekli: moment, máme nejlepší výrobní prostředky v Evropě. Jsme geograficky na nejvýhodnějším místě v Evropě, chceme imigraci, ale tu správnou imigraci. Chceme, aby se lidé zapojili, aby byli součástí společnosti. Je toho opravdu spousta. Zvolte mě premiérem a uvidíte. V…

Šéf Ekospolu: Lidé chtějí zeleň, ale i dobrou dostupnost do centra

18:10 20. listopadu 2018

Lidé dnes chtějí bydlet v přírodě. Mladé rodiny s dětmi nechtějí bydlet v širším centru, ale na okraji Prahy, avšak v takových lokalitách, které umožní velmi rychlou dostupnost do centra. Ve video rozhovoru to serveru Roklen24 řekl Evžen Korec,  generální ředitel developerské firmy Ekospol, která dokončila poslední dvě etapy jednoho z největších rezidenčních projektů v historii Prahy - čtvrť Panorama Kyje s téměř tisícovkou nových bytů. 

Tři důvody, proč zdražuje elektřina. Jak se zajistit podle CFO ČEZ

17:29 9. listopadu 2018

Ceny elektřiny od počátku roku vzrostly o několik desítek procent. Od února 2016 se takřka ztrojnásobily. Za růstem cen, který byl za několik posledních měsíců opravdu dramatický, jsou tři faktory. Prvním z nich je nárůst ceny uhlí, druhým nárůst cen plynu. Nejvýznamnějším je ale růst emisních povolenek. Ve video rozhovoru to pro server Roklen24 řekl finanční ředitel ČEZ Martin Novák, který dodává, jak se proti růstu cen zajistit.

Frayer (KB): Na slabou tureckou liru doplatí firma ČEZ

17:49 3. listopadu 2018

Oslabení turecké liry negativně ovlivní hospodářské výsledky energetické společnosti ČEZ, která je exponovaná vůči tureckým aktivům. Ve video rozhovoru to řekl ekonom Komerční banky Miroslav Frayer. Nejen o akciích ČEZ a situaci v Turecku s ním mluvil portfolio manažer Top Stocks Jan Hájek. ČEZ zveřejní hospodářské výsledky za 3. čtvrtletí ve čtvrtek 8. října.

Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.