Evropské výnosy rostou, americké ve střednědobých splatnostech klesají. Dolar ve ztrátě nad 1,1400 za euro. Koruna po zpevnění odevzdala část zisků nad 24,75 za euro. Proti dolaru nad 21,70.

Islámský stát vyzval své členy k džihádu v Rusku

Radikální organizace Islámský stát vyzvala své členy a stoupence ke „svaté válce“, džihádu, v Rusku. Podle agentury Reuters tak učinila v devítiminutovém vzkazu umístěném na serveru YouTube.

„Poslouchej Putine, přijdeme do Ruska a zabijeme vás ve vašich domovech… Ó bratři, vykonejte džihád a zabíjejte je a bojujte proti nim,“ říká ve vzkazu hlas doprovázený záběry z výcviku mužů někde v poušti.

Podle Reuters zatím nebylo možné pravost tohoto videa ověřit, nicméně odkaz na něj byl zveřejněn na méně využívané sociální síti Telegram, kterou používá IS k předávání vzkazů.

Newsletter