Americký index cen výrobců v červenci meziměsíčně poprvé po dvou letech vykázal zápornou hodnotu. Euro vůči dolaru se obchoduje nad 1,0300 EURUSD. Měny regionu korigují ranní zisky, koruna se obchoduje zpět nad 24,30 EURCZK. Nejsilnější je forint, který se pohybuje pod 395 EURHUF.

109. ČEZ Primátorky pomohly lidem s epilepsií

Všichni účastníci Primátorek, legendárního veslařského souboje na Vltavě, i letos svou energii věnovali pro dobrou věc. Pohybem se pomáhalo jak na závodní trati, tak i na břehu. Společně „odveslované“ body převedla Nadace ČEZ na finanční dar ve výši více než 203 tisíc korun.

Návštěvníci Primátorek si na speciálním veslařském trenažéru v ČEZ Energy zóně mohli vyzkoušet, co prožívají závodníci na vodě, a zároveň svým pohybem podpořili Společnost E. Ta dodává lidem s epilepsií a jejich blízkým sílu zvládat náročné životní situace s touto nemocí. Stejně tak svou energií přispěli i profesionální sportovci. Celkem se na vodě i na břehu vysportovalo 203 239 korun – samotné závody vynesly 132 532 korun, trenažér pak 70 707 korun.

„Primátorky jsou významnou sportovně-společenskou událostí s více než stoletou tradicí. Každoročně přilákají tisíce diváků ať už přímo na pražskou náplavku, nebo k televizním obrazovkám. A proto je skvělé, že nejen každý závodník, ale i každý návštěvník může pomáhat pohybem. Finance, které se během víkendu vybraly, použije Společnost E na nová tréninková místa v sociálním podniku Aranžérie,“ říká Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

„Naším hlavním cílem je začlenění osob s epilepsií do společnosti. Boříme mýty, které epilepsie provází, a usilujeme o změnu pohledu veřejnosti na lidi s touto nemocí. Aranžérie je fungující sociální podnik, který plní svůj cíl, a tím je zlepšovat život lidem s epilepsií,“ dodává Alena Červenková, ředitelka Společnosti E.

  1. ČEZ Primátorky se letos jely pod generálním partnerstvím Skupiny ČEZ. Ta je partnerem této akce dlouhodobě, nyní se stala i jeho titulárním partnerem.

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má každý možnost pomáhat vlastním pohybem nejen sobě, ale také druhým, kteří naši pomoc potřebují. Aplikace je ke stažení zdarma a funguje jako běžný sporttracker, tedy měří údaje jako rychlost, čas, tempo nebo vzdálenost, ale navíc generuje body, které může uživatel kdykoliv věnovat některému z aktuálně nabízených projektů. Pokud uživatelé svým pohybem nasbírají dostatečný počet bodů, Nadace ČEZ projekt finančně podpoří. Aktuálně nabízí aplikace 26 sportovních aktivit, a to od těch běžných, jako je běh, chůze nebo jízda
na kole, až po ty méně obvyklé, jako je chůze s kočárkem nebo plogging (běh spojený se sbíráním odpadků).

Společnost E dodává lidem s epilepsií a jejich blízkým sílu zvládat náročné životní situace. Epilepsie není na první pohled vidět, stejně jako obtíže, které lidem přináší do života. Společnost E je pomáhá mírnit stejně tak, jako pociťovanou diskriminaci a stigmatizaci lidí s epilepsií. Ukazuje, že i s epilepsií jde žít dobrý život. Pro lidi s epilepsií nechce žádné výhody, ale ani žádné nevýhody. Společnost E poskytuje poradenství, pořádá besedy a webináře, tábory pro děti s epilepsií a provozuje také sociální podnik – květinovou dílnu.

Newsletter