Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Euro od rána proti dolaru posiluje. Už jsme prorazili středový kurz 1,070 EURUSD.

2% propad evropských trhů, volný pád aténské burzy

Úterní obchodování se neslo v negativním duchu, když hlavní evropské indexy propadly řádově o 2 %. Britský FTSE100 byl pod tlakem především maloobchodního řetězce Tesco -9,5 % po dalším profit warningu. V reakci na snížený výhled hospodaření se propadly i další maloobchodní řetězce Wm. Morrison -4,4 %, Sainsbury -1,8 %, Marks&Spencer -1,4 %. V Británii byla dnes zveřejněna průmyslová produkce, která mezim. poklesla o 0,1 % při očekávání 0,2% růstu. Nedařilo se ani těžařům BHP Billiton -1,6 %, Rio Tinto -1,2 %, Tullow Oil -0,4 %, Petrofac -3,3 %.

Výrazný pokles zaznamenal i DAX -2,02 %, IBEX -3,11 %, francouzský CAC 40 -2,38 %. Silné výprodeje byly vidět na bankovním sektoru, který oslabil o tři procenta. Akcie klesaly po sníženém ratingu Itálie a především po výrazném propadu čínského indexu a řeckých aktiv. V Řecku hrozí pád vlády a předčasné volby.

Řecké akcie i dluhopisy strhává strašák pádu vlády a voleb

Newsletter