Evropské i americké výnosy klesají. Dolar obrátil do zisku pod 1,0860 za euro. Koruna drží zisky, avšak část jich smazala nad 24,70 za euro.

Aakon Capital investuje do rozvoje řetězce Burrito Loco

Investiční skupina Aakon Capital vstoupila v srpnu minoritním podílem do vlastnické struktury Burrito Loco, populárního provozovatele řetězce poboček rychlého občerstvení typu „fast casual“ zaměřených na mexickou kuchyni.

„Burrito Loco je úspěšný koncept s vynikajícím produktem, který má potenciál uspět i na trzích mimo Prahu, čemuž bychom chtěli naším vstupem do společnosti pomoci jak investičně, tak manažersky. Současně ale stále existuje prostor pro další rozvoj také v Praze, kde v dohledné době chystáme otevření dvou nových poboček a nadále hledáme další prostory,“ říká Jan Matoušek, investiční ředitel Aakon Capital.

„Jsme nadšení, že jsme získali Aakon Capital jako investora do dalšího růstu. Jejich nové nápady, energie a finanční know-how jsou pro nás stejně tak důležité jako kapitál, který nám umožní expandovat rychleji a efektivněji. Těšíme se na naši spolupráci a další společné posilování značky Burrito Loco.“, dodává k transakci zakladatel společnosti Glenn Spicker, který nadále zůstává majoritním vlastníkem společnosti.

Aakon Capital je soukromou investiční skupinou, za kterou stojí Leoš Novotný ml., na českém trhu známý zejména díky aktivitám společnosti LEO Express v oblasti osobní dopravy. Investiční skupina vyhledává perspektivní firmy, do kterých vstupuje se záměrem strategického rozvoje.

Burrito Loco (česky „Bláznivé burrito“) je expandující řetězec poboček rychlého občerstvení zaměřených na mexickou kuchyni. Od otevření první pobočky v roce 2012 se síť Burrito Loco rozrostla na současných osm poboček v Praze a jednu v Plzni. Burrito Loco nabízí jídlo konceptu fast casual, kombinujícího rychlost obsluhy a kvalitu jídla připravovaného jen z čerstvých surovin s možností výběru jednotlivých ingrediencí.

Newsletter