Akcie na newyorské burze dnes stagnovaly

Hlavní indexy amerického akciového trhu dnes na stagnovaly. Podpořily je zejména akcie zdravotnického sektoru, které reagovaly na republikánský návrh zákona, jež má nahradit systém zdravotního pojištění bývalého prezidenta Baracka Obamy známý jako Obamacare. Růst cen ropy pak pomohl zmírnit tlak na tituly energetického sektoru.

Index Dow Jones v závěru lehce klesl o 0,06 procenta na 21.397,29 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 oslabil o 0,05 procenta na 2434,5 bodu. Index technologického trhu Nasdaq naopak vzrostl o 0,04 procenta a uzavřel na 6236,69 bodu.

Oborový index S&P titulů zdravotnického sektoru stoupl o 1,2 procenta v reakci na návrh, který mimo jiné ruší daň uvalenou na Američany s vysokými příjmy, z níž federální pokladna financovala část bezplatných služeb v rámci pojistného plánu pro sociálně slabé Medicaid. Za posledním pět dnů obchodování se index zvýšil o čtyři procenta.

Index biotechnologického trhu Nasdaq dnes přidal jedno procento a jeho zisk za dosavadní část tohoto týdne je devět procent. Z S&P 500 si nejlépe vedly společnosti Johnson & Johnson a Gilead, akcie první zpevnily o jedno procento a druhé o 4,3 procenta.

Oživení na trzích ropy vyhnalo index S&P energetického sektoru o 0,22 procenta poté, co v předchozích třech dnech 3,5 procenta ztratil.

Kurz dolaru dnes stagnoval, když dopad nízkých výnosů amerických dluhopisů kompenzovaly údaje z americké ekonomiky. Dolarový index, který sleduje vývoj americké měny ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 21:50 SELČ ztrácel 0,01 procenta na 97,567 bodu. Euro vůči americkému dolaru ztrácelo 0,15 procenta na 1,1151 USD a japonský jen vůči americkému dolaru klesl o 0,11 procenta na 111,26 JPY.

Newsletter