Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Americký akciový trh mírně oslabil, indexy shodně -0,1 %

Americké akcie zakončily ve čtvrtek mírnými ztrátami. Index S&P 500 poklesl o 0,12 %, Dow Jones -0,07 % a Nasdaq -0,11 %. Akciový trh ukázal typickou opatrnost před páteční zprávou z trhu práce.

Z technologických titulů se dařilo akciím Microsoftu +1,58 % a Googlu +1,13 %, naopak energetické společnosti po včerejších výrazných růstech pokračovaly v dlouhotrvajícím sestupném trendu. Cena ropy poklesla, v případě Brentu na zhruba 69,50 USD za barel.

ECB srazila prognózu, dál drží trhy napjaté

Výprodej na evropských titulech, který se částečně odrazil do amerického obchodování, spustila tisková konference šéfa ECB Draghiho. Centrální banka potvrdila, že ponechá klíčové úrokové sazby nezměněné na historických minimech. Investoři nicméně čekali více detailů ohledně dalších kroků směrem k rozvolněné měnové politice. Drahi řekl, že možnost dalších kroků centrální banka vyhodnotí v prvním čtvrtletí příštího roku.

Newsletter