Aquaponie: Zemědělství budoucnosti?

Aquaponie. Slovo které se poslední dobou mezi lidmi skloňuje čím dál více. Mluví se o revoluci v zemědělství a budoucnosti v rybnikářství. Víte ale co to je a že nyní toho můžete být součástí díky investici formou dluhopisů?

Jedná se o ekonomický systém produkce potravin, který spojuje chov ryb a pěstování ovoce a zeleniny bez půdy. Živinami nasycená voda z chovu ryb se využívá k růstu rostlin. Takový systém produkuje rostliny a ryby v nejvyšší kvalitě a vše je v tomto případě bez hnojiv a chemikálií. V podstatě se jedná o spojení principů přírody s moderní technologií.

Zatímco v USA se jedná o systém, který má již svoji tradici a farmy pro komerční využití aquaponického pěstování jsou běžné, v Evropě v současnosti vznikají první projekty. Do Česka se tento systém dostal již před několika lety. Nyní však zažívá velký boom a všichni chtějí „vlastní ekosystém“.

Jaké má takový systém produkce potravin výhody?

  • Spotřeba vody klesá o 90%
  • Až 10x vyšší produkce na jednotku plochy
  • Ekologický provoz
  • Téměř nulový výskyt škůdců
  • Celoroční pěstování
  • Úplná absence umělých hnojiv a chemikálií
  • Snížení potřebné práce

Nejčastěji se v zahraničí objevují zahradní systémy u rodinných domů, které dokáží částečně zásobovat čerstvou zeleninou malou domácnost. V případě, že chcete mít také doma vlastní čerstvé ryby a zeleninu, tak je nejlepší variantou oslovení specializované firmy, která sestaví systém dle vašich požadavků a doplní ho o své bakterie, které zaručí plynulý chod tohoto malého ekosystému. Vy už si jen můžete užívat jeho výhod.

Investice do aquaponie

Nyní máte možnost být součástí zemědělství budoucnosti, a to díky investici do dluhopisů s úrokem 8,4 %, které firma emitovala v prosinci tohoto roku.

Vysoký fixní úrok, minimální částka investice 50 000 Kč a čtvrtletní vyplácení odměn. [1] To jsou fakta, která hovoří jednoznačně „PRO“. 

(komerční sdělení)

Newsletter