Argentinská televize využívá při propagaci Copy América Trumpa

Argentinská televize využila v propagaci červnového turnaje Copa América protiimigrantskou rétoriku Donalda Trumpa, jenž se pravděpodobně stane republikánským kandidátem na prezidenta USA. V minutovém videu jsou Trumpovy výroky doprovázeny záběry argentinských fanoušků a fotbalistů, které dávají slovům realitního magnáta jiný význam.

Copa América se letos bude poprvé konat ve Spojených státech, které se mají podle Trumpa bránit přílivu přistěhovalců a dalších nechtěných lidí. Při těchto jeho slovech jsou ve videu záběry na argentinské fotbalisty, kteří vystupují z letadla.

Jedním z Trumpových receptů na zastavení imigrantů je postavení pohraniční zdi. Zároveň vyzývá k tomu, aby bylo deportováno zhruba 11 milionů lidí, kteří žijí v USA ilegálně.

Když v propagačním videu televizní stanice TyC Sports Trump říká, že „přes hranici procházejí tisíce, statisíce lidí, které nikdo nekontroluje“, je to doprovázeno záběry na fanoušky v typických argentinských bílomodrých barvách, kteří procházejí turnikety na stadionu.

Klip se zamračeným kapitánem argentinské reprezentace Lionelem Messim zase doplňuje Trumpovy výroky, „Tihle lidé nejsou tak milí, jak si myslíte, jasné?“

Odkazy na hraniční zeď provázejí záběry argentinských fotbalistů, kteří překonávají obránce a střílejí góly. „Pravdou je, že to nejlepší, co můžou udělat, je nepustit nás dál,“ končí televize svou upoutávku.

Copa América s přízviskem Centenario se bude 3. až 26. června hrát mimo tradiční čtyřletý cyklus a poprvé jinde než na jihoamerickém kontinentu. Má oslavit stoleté výročí konfederace CONMEBOL i samotného turnaje.

Newsletter