Americké výnosy pokračují v růstu. Dolar se proti euru obchoduje nad 1,0600 za euro. Koruna díky nárůstu krátkých sazeb krátce zpevnila pod 25,20 za euro.

Armex Oil v zóně v Lovosicích zaměstná až 4000 lidí

Děčínský obchodník s ropnými produkty Armex Oil plánuje postavit novou průmyslovou zónu v Lovosicích na Litoměřicku a v ní zaměstnat až 4000 lidí. Uvedl to server biztweet.cz. Podle dokumentu, předloženého ke schvalování vlivů stavby na životní prostředí, budou v centru projektu čtyři velké haly.

V jedné má být podle serveru sklad a logistické zázemí, druhá má pojmout výrobu dieselových a elektrických motorů, třetí bude vyrábět drobné autodíly a čtvrtá počítá s kovovýrobou těžkých konstrukcí. Plán firmy počítá s 3663 pracovníky ve třech směnách, uvedl server.

V Lovosicích už jedna průmyslová zóna poblíž dálnice D8 je. Investoři tam vytvořili zhruba 1500 míst, další dvanáctihektarová zóna je v areálu bývalého cukrovaru. Zóna děčínské petrochemické společnosti má mít zhruba 32 hektarů.

Armex Oil, třetí největší distributor pohonných hmot v Česku, rozšiřuje své aktivity v regionu. V pondělí v dražbě koupil od města hotelový a rekreační komplex Maxičky nad Děčínem za 15 milionů korun, dalších 200 milionů korun tam plánuje investovat.

Letos také Armex Oil zdvojnásobil kapacitu skladovacích prostor. Do areálu v Čelechovicích na Olomoucku firma investovala 70 milionů korun. Zrekonstruovaný sklad pojme celkem 2,5 milionu litrů nafty a 300.000 litrů methylesteru řepkového oleje (MEŘO).

Newsletter