Evropské i americké výnosy klesají. Dolar obrátil do zisku pod 1,0860 za euro. Koruna drží zisky, avšak část jich smazala nad 24,70 za euro.

ASB Group asistovala holdingu Czechoslovak Group při koupi CS SOFT

ASB Group poskytla transakční služby pro Czechoslovak Group a.s. při její úspěšné akvizici společnosti CS SOFT a.s., inovativního českého vývojáře softwaru pro řízení letového provozu s dlouholetou tradicí. Poradenské služby zahrnovaly komplexní finanční a daňové due diligence. Cena transakce nebyla zveřejněná.

O společnosti CS SOFT

CS SOFT je první a nejdéle existující českou soukromou softwarovou společností s téměř 30letou historií, která vyvíjí vysoce pokročilé certifikované ATM (Air Traffic Management) systémy s veškerou servisní podporou dostupnou všem zákazníkům. Produkty a služby CS SOFT zahrnující například systémy pro oblastní řízení (ACC), přibližovací služby (APP), věžové řízení (TWR), letovou informační službu (FIS) či systémy zajišťující datovou výměnu mezi jednotlivými složkami letiště jsou na světové špičce a konkurují i předním nadnárodním korporacím v oboru.

Společnost disponuje několika vývojovými centry v ČR, která úzce spolupracují s řídícími letového provozu, letišti, handlingovými agenturami a záchrannými složkami i s předními českými univerzitami. Vedle systémů pro řízení letového provozu se společnost zabývá i vývojem a dodávkami dalších produktů jako jsou multi-trackery, simulátory pro dispečery letového provozu a produkty uzpůsobené pro provozovatele letišť. CS SOFT také spolupracuje s nejvýznamnějšími světovými leteckými producenty, jako jsou například Airbus Defence and Space či Israel Aerospace Industry, nebo institucemi, jako je český státní podnik Řízení letového provozu ČR.
 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, hodinářský průmysl, speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2017 zaměstnávaly více než 8000 osob a v roce 2016 vygenerovaly tržby v hodnotě 15,4 mld. Kč.

O společnosti ASB Group

ASB GROUP (ASB) jako profesionální outsourcingová společnost poskytuje služby nadstandardní úrovně v oblasti zakládání společností, účetnictví, reportingu, daňového poradenství, trust managementu, mzdové agendy a transakčního poradenství. Vznikla v roce 2002 a na pobočkách v Praze, Varšavě a Bratislavě zaměstnává přes 140 profesionálů. V oblasti transakčních služeb má ASB silný track record a to pro různé druhy klientů. ASB asistovalo u transakcí hodnotou přesahující 630 milionů EUR. 

Newsletter