Dolar proti euru smazal část včerejšího oslabení po Fed Minutes. Obchoduje se pod 1,0200 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna krátce oslabila nad 24,60 za euro.

AURES Holdings dál nabírá lidi, sezóna ojetin je v plném proudu

V síti AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont a Driverama je volných téměř 160 pozic, většina z nich je vhodná i pro Ukrajince

 

AURES Holdings ve své síti autocenter AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont a Driverama aktuálně nabízí 159 volných pracovních pozic. Personální posílení je nutné vzhledem k vysoké poptávce po ojetých vozech a rekordním prodejům v celé síti, kdy se v letošním prvním čtvrtletí v rámci AURES Holdings prodalo nejvíce vozů za toto období roku během 30 let existence společnosti. Nové pracovníky si rovněž vyžaduje rozvoj pobočkové sítě společnosti Driverama, která on-line obchoduje s ojetými vozy v Německu. AURES také zahájil vlastní talentový program, jehož cílem je hledat nové manažery přímo mezi stávajícími zaměstnanci.

„V České republice potřebujeme obsadit 98 pozic, na Slovensku 17, v Polsku 29 a v nové společnosti Driverama 15. Sezóna ojetých vozů je v plném proudu, zájem o auta je enormní, a proto potřebujeme personálně posílit. Volné pozice jsou napříč společností, od IT oddělení přes analýzu dat až k pozicím ve finančním oddělení či na pobočkách ve finančních službách pro zákazníky v Praze, Brně, Mladé Boleslavi a Liberci. Na Slovensku pak hledáme na pozice do finančních služeb kolegy hlavně do Bratislavy. V Polsku jde o obdobné pozice a pozice v prodeji a výkupu ve Varšavě, Gdaňsku či Vratislavi. Pozice jsou při splnění kvalifikačních předpokladů vhodné i pro ukrajinské uprchlíky,“ říká Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings.

Společnost se v posledních pěti letech zaměřila na snižování fluktuace, což se zejména v poslední době daří. „V oblasti retailu se fluktuace běžně pohybuje kolem 50 %. Nám se v České republice podařilo dostat na 21 % a v rámci celé skupiny na 22 %, což považuji za rekordně dobrý výsledek. Za zmínku stojí zejména snížení fluktuace v našem call centru na rekordních 31 %, zatímco obecně kontaktní centra v České republice v tomto parametru dosahují většinou 50 %,“ dodala Topolová.

AURES Holdings nově spustil projekt Talentového programu AURES 2022, zaměřeného na podporu interní mobility zaměstnanců. „Jednoznačně jsme se shodli, že je potřeba udržet klíčové pracovníky a posouvat je do manažerských pozic či pozic v jiných odděleních a divizích napříč divizemi a zeměmi, a tak je připravit na kariérní posuny v rámci naší společnosti. Zatím se tohoto programu účastní 60 kolegů ze všech zemí, kde působíme. Osmiměsíční talentový program bude naplněn on-line rozvojem, skupinovými workshopy, development centry a také poskytne talentovaným pracovníkům individuální podporu zaměřenou na sebepoznání, psychodiagnostiku a koučink,“ vysvětlila Topolová. Při přípravě programu společnost vycházela i z pravidelného každoročního hodnocení zaměstnanců, ve kterém vedoucí manažeři označili 15 % zaměstnanců jako připravené posunout se na manažerskou pozici a u dalších 21 % vidí manažerský potenciál. Navíc 43 % manažerů samotných uvedlo, že se chtějí ve svých dovednostech dále zdokonalovat. Z průzkumu vyplývá, že to, co oceňují zaměstnanci nejvíce, je kombinace spokojenosti s nadřízeným, s kolegy, s atmosférou na pracovišti a seberealizací. „To opakovaně potvrzuje, že přestože jsme velká korporátní společnost, tak je tu stále rodinná atmosféra, již tvoří srdcaři, které baví jejich práce,“ uzavírá Topolová.

Skupina AURES Holdings letos slaví již 30 let na trhu. Provozuje síť téměř šedesáti poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, v Německu a v Nizozemsku. Za dobu své existence k dnešnímu dni obsloužila již přes 2,7 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně přes 86 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Na západních trzích působí prostřednictvím již jedenácti poboček společnosti Driverama. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a vloni v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. Skupinu vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Newsletter