Australská centrální banka dále zvýšila sazby. Pomohla tím procyklickým měnám. Euro po včerejším US indexu ISM služeb zpevnilo nad 1,0700 EURUSD. Koruna pod 23,55 za euro.

AURES Holdings zlevnil 4000 vozů ze své nabídky v síti AAA AUTO a Mototechna

Celková výše aktuálních slev dosahuje 40 milionů korun

AURES Holdings, provozovatel největší tuzemské sítě autocenter ojetých vozů AAA AUTO, Mototechna a Auto Diskont poprvé po nejtěžší části pandemie Covid-19 zavádí rozsáhlejší slevy na automobily ze své nabídky. Letní slevy se týkají třetiny nabízených vozů a dosahují celkového objemu zhruba čtyř desítek milionů korun. Slevy jsou reakcí na dosavadní růst cen a jeho stagnaci v poslední době.

„Chceme podpořit trend zpomalování růstu cen ojetin a proto jsme se rozhodli po delší době k větší slevové akci. Z naší celkové nabídky dvanácti tisíc vozů jsme zlevnili 4000 aut celkem o 40 milionů korun,“ říká Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings.

Ceny ojetých vozů poslední 2 roky rostly tempem 15-20% ročně. Hlavním důvodem byl zvýšený zájem o ojeté vozy a nedostatek nových aut. Pokud jde o důvody, jde hlavně o vliv covidové pandemie, kvůli které se zastavovala výroba nových aut a také omezovalo cestování hromadnou dopravou ve prospěch cestování osobními auty. Svůj podíl má i obava z přechodu na elektromobilitu – lidé si chtějí ještě pořídit svůj možná poslední automobil s klasickým motorem.

„Momentálně se podle našich analýz zdá, že ceny začaly stagnovat, což by mohl být dobrý signál pro další vývoj. Tento trend jsme se rozhodli podpořit právě zavedením letních slev na významnou část naší nabídky ojetých vozů,“ dodala Topolová. „Nyní je tak možné v síti AAA AUTO pořídit například Škodu Kodiak z roku 2018 o 60 tisíc korun levněji, nebo VW Golf z roku 2019 s cenovkou nižší o 45 tisíc,“ uzavírá Karolína Topolová.

Skupina AURES Holdings v České republice nabízí 12 000 vozů na 22 pobočkách sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna a Auto Diskont. V letošním roce skupina slaví 30 let působení na tuzemském trhu.

Skupina AURES Holdings letos slaví již 30 let na trhu. Provozuje síť téměř šedesáti poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, v Německu a v Nizozemsku. Za dobu své existence k dnešnímu dni obsloužila již přes 2,7 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně přes 86 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Na západních trzích působí prostřednictvím již jedenácti poboček společnosti Driverama. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a vloni v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. Skupinu vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Newsletter