BCV solutions v rámci Kyberbezpečnosti v regionech

Odborníci z BCV solutions vystoupili v rámci konference Kyberbezpečnost v regionech – Zlín, která přinesla přehled nejaktuálnějších kyberbezpečnostních rizik a recepty na jejich eliminaci. Mezi diskutovanými tématy zazněla například doporučení, jak reagovat na aktuální hrozby a jak se před nimi zabezpečit, s jakými typy hrozeb se můžeme setkat v současné fázi digitalizace či jak zabezpečit firemní či úřední data v souladu s legislativou GDPR.

V BCV solutions se problematikou správy identit zabývají a vědí, jak je edukace v tomto směru důležitá. Účastníci konference Kyberbezpečnost v regionech – Zlín se tak mohli dozvědět vše potřebné na přednášce pod názvem Správa identit v CZECHIDM, která úspěšně proběhla ve čtvrtek 17.března 2022.

„Na přednášce se účastníci dozvěděli o CzechIdM a jak díky tomu mohou zvýšit komfort uživatelů, zjednodušit práci s hesly pro zaměstnance, usnadnit průběh auditu nebo jak vyřešit vícefaktorové přihlášení. V neposlední řadě nechyběly samozřejmě ani ukázky konkrétních případových studií,“ popisuje průběh přednášky, její spoluautor Pavel Bors, obchodní manažer BCV solutions.

„Po skončení prezentace se nám dostalo množství pozitivních ohlasů a zájmu o problematiku správy identit. Je vidět, že téma je opravdu živé a aktuální“ dodává druhý prezentující Aleš Roman, obchodní ředitel BCV solutions.

Konec s lístečky s hesly na monitorech

BCV solutions na trhu působí už čtrnáctým rokem. V České republice je to jediná společnost, která vyvíjí a implementuje vlastní Identity Manager a doručuje ho společně s Access Managerem ve formě platformy CzechIdM. Platforma obsahuje kompletní sadu nástrojů ke správě elektronických identit. Počínaje automatickým založením účtů na spravovaných systémech, přes správu práv až po kompletní auditní záznam. Součástí řešení je také nástroj pro centrální správu přístupů, díky kterému stačí zaměstnanci, aby si pamatoval jedno jediné heslo. Je tak konec s lístečky s hesly na monitorech. Zásadní dopad má celé řešení na oblast IT bezpečnosti uvnitř organizace. Klient získá kompletní přehled kdy, kdo a kam má/měl přístup.

Služby jsou dále rozšířeny o doplňkové moduly – například pro správu licencí, pro přeschválení přístupů do systémů, správu certifikátů a další.

Newsletter