Better Stack je v zisku. Hlásí 200 000 uživatelů a investici 10 milionů dolarů na další růst

Startup Better Stack, který staví novou generaci technologických nástrojů pro observabilitu, získává 10 milionů dolarů od stávajícího investora KAYA na podporu budoucího růstu. Jako andělští investoři se připojují Aaron Levie (CEO společnosti Box) a Kulpreet Singh (UiPath). Společnost již dříve získala 18,6 milionu dolarů mimo jiné od společností Creandum, KAYA, Susa Ventures, K5 Global, Credo Ventures a startupových osobností Lachyho Grooma, Ryana Petersena (zakladatele Flexportu), Michaela Stoppelmana, Emila Eifrema (zakladatele Neo4j), Zacha Simse (zakladatele Codecademy) nebo Madhua Muthukumara (CPO ve společnosti Notion).

Better Stack product preview
  • Better Stack staví novou generaci technologických nástrojů pro vývojáře, přináší spolupráci podobnou softwaru Figma a těží z pokroků databáze ClickHouse.
  • Better Stack, který používá více než 200 000 vývojářů a přes 4 000 zákazníků z celého světa, je nyní zavedenou alternativou ke společnostem Datadog, New Relic či PagerDuty.
  • Better Stack se za agresivního růstu stává neúmyslně ziskovým a zachovává si dříve získané investice.

Better Stack neslevuje ze svých plánů na agresivní růst, a přestože už na začátku minulého roku dosáhl neplánovaně ziskovosti a zachovává si tak předchozí investice, rozhodl se přibrat dalších 10 milionů dolarů v novém investičním kole, které vede fond KAYA, jeden z prvních dřívějších investorů. „KAYA nám doposud byla nesmírně nápomocná, a jsem proto nadšený, že je můžeme jako klíčového investora plnohodnotně přivítat na palubě,“ říká Juraj Masár, spoluzakladatel a CEO. Zároveň se podělil o informaci, že díky účasti fondu KAYA a jejích investorů v podobě fondu Aternus bratrů Walachových půjde část výnosu z investice na neziskové účely.

„Tým Better Stack rozumí lépe než kdokoli jiný tomu, jak moderní vývojářské týmy fungují. Stokrát rychlejší a desetkrát levnější produkt je jasnou volbou pro rychle rostoucí firmy,“ dodává Tomáš Obrtáč, generální partner venture kapitálového fondu KAYA.

Efektivní spolupráce vývojářů je při řešení incidentů klíčová

Better Stack si udržel raketové tempo růstu i v roce 2023 a představil dashboardy usnadňující spolupráci vývojářským týmům, podobné populárnímu grafickému editoru Figma. „Už teď nás většina vývojářů zná jako ten nejinovativnějsí nástroj na řešení incidentů. Nové dashboardy a spolupráce jako ve Figmě pomůžou vývojářům společně odstranit příčiny výpadků rychleji než kdykoli předtím,“ komentuje Veronika Kolejaková, spoluzakladatelka a COO.

Better Stack pomáhá vývojářům rychleji vyvíjet kvalitnější software díky tomu, že vytváří výkonné nástroje pro sledování softwarové infrastruktury, které jsou navržené tak, aby s nimi byla radost pracovat. Využívají jej světově známá jména: Time Magazine, Salesforce, ESET, Accenture, Decathlon nebo Rakuten. Ze startupové scény Better Stack denně využívají například Brave, Hugging Face, Apollo a Drata, dále i řada neziskových organizací, jako je Unicef nebo Raspberry Pi.

Vývojáři dnes používají desítky drahých nástrojů, které je třeba složitě integrovat, často svým designem působí jako z roku 2000 a zbytečně tak komplikují a prodlužují řešení výpadků. Better Stack naopak v jedné platformě kombinuje monitoring webů, logging, správu incidentů a technických výpadků a takzvané stavové stránky (například status.time.com). Díky revoluční databázi ClickHouse, na níž je vše postaveno, je Better Stack násobně levnější a až stokrát rychlejší alternativou oproti konkurenci. Používání produktu vyžaduje pouze znalost jazyka SQL, který je intuitivní pro týmy vývojářů a zásadně usnadňuje osvojení ve všech větších firmách.

Veronika Kolejaková, COO a spoluzakladatelka Better Stack, uvádí: „Vezměte 10 vývojářů z ulice a zeptejte se jich: umíte Datadog Query Language, New Relic Query Language, AWS CloudWatch Query Language, PromQL, LogQLM? 9 z 10 řekne, že ne. Každý však zná SQL, a proto z něj díky Better Stack děláme standard pro observabilitu softwaru. A to je jen jedno z mnoha rozhodnutí, která jsme udělali, abychom dokázali pomáhat co největšímu počtu vývojářů.“

Juraj Masár, CEO a spoluzakladatel Better Stack, k tomu doplňuje: „Sami jsme ve svých předchozích zaměstnáních zažili každodenní problémy, kterými vývojáři procházejí. S Better Stack jsme se rozhodli vyřešit alespoň některé z nich. Jsme prostě inženýři, kteří vytvářejí nástroje, které jsme vždycky chtěli používat.“

Tomáš Hromada, CTO Better Stack, dodává: „Z našeho pohledu mohou být vývojářské nástroje krásně navržené a může být radost je používat, i když to teď není standard. Myslíme si, že všichni uživatelé, ať už jsou to freelanceři, nebo techničtí ředitelé velkých korporací, si zaslouží skvělou uživatelskou zkušenost. Vývojářům záleží na tom, aby pracovali s nástroji, které se zaměřují na design a UX stejně jako na funkčnost.“

O Better Stack

Better Stack pomáhá vývojářům rychleji vyvíjet kvalitnější software díky tomu, že vytváří výkonné nástroje pro sledování softwarové infrastruktury, které jsou navržené tak, aby s nimi byla radost pracovat. Better Stack spojuje monitorování, loggování, správu incidentů, stavové stránky a další nástroje do jedné platformy.

Do startupu Better Stack investovaly světové venture kapitálové fondy KAYA, Creandum, Susa Ventures, K5 Global, Credo a Lachy Groom. Od roku 2021 používá Better Stack více než 200 000 vývojářů a přes 4 000 zákazníků, včetně společností Accenture, Time Magazine, Decathlon, ESET, Brave či Drata. Více informací najdete na www.betterstack.com.

Better Stack založili Veronika Kolejaková a Juraj Masár. Startup má distribuovaný tým v USA, Velké Británii, Kanadě, Kolumbii, Nizozemsku, Česku, Slovensku, Rumunsku a Rwandě. Členové týmu před nástupem do společnosti pracovali mimo jiné ve firmách Google, Shopify, Productboard a Pipedrive.

O KAYA

KAYA je early-stage venture kapitálový fond, který podporuje zakladatele ve střední a východní Evropě (CEE), především v Česku, Polsku, na Slovensku a v zemích, kde tito zakladatelé působí. Společnost KAYA byla založena v roce 2010 v Praze a je klíčovým early-stage investorem v regionu střední a východní Evropy. KAYA spravuje aktiva v hodnotě více než 250 milionů dolarů ve čtyřech fondech, v začátcích podpořila například společnosti Docplanner, Rohlík nebo Booksy a více než 40 dalších startupů. Další informace najdete na kaya.vc.

Newsletter