Evropská inflace klesla, rizikem je zakořeněná jádrová. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Z měn regionu je v zisku koruna. Kurz testuje hranici 23,50 za euro.

Bondster ruší poplatky a přivádí na trh nové poskytovatele

Investiční trh půjček Bondster udělal krok, po kterém jeho investoři dlouho volali. Na začátku dubna se trh rozšířil o další tři poskytovatele. Polské společnosti – Lime Kredyt, Net Gotówka a Omnigrant. Navíc Bondster zrušil 1% poplatek u investic v eurech. Tím jsou investice v zahraniční měně zcela osvobozeny od poplatků. Bondster tak jako první český investiční trh půjček šlape na paty zahraniční konkurenci a zaujímá stabilní pozici na celoevropském FinTech trhu.

“Zrušili jsme poplatek u investic v eurech, protože jsme chtěli vyjít vstříc investorům a podpořit zahraniční poskytovatele, které náš trh bondster.com láká a chtějí na něm nabízet k investici své půjčky”, upřesňuje Jana Mücková, ekonomka Bondsteru, která je mimo jiné také zodpovědná za akvizice zahraničních poskytovatelů půjček.

Nyní je na trhu Bondster 11 poskytovatelů ze čtyř evropských zemí. K dnešnímu dni na trhu naleznete 750 půjček k investici s úrokovou sazbou až 13 %. Navíc naprostá většina je investorům nabízena s garancí zpětného odkupu.

“Naši investoři dlouhodobě poptávají nové možnosti investic. Chtějí diverzifikovat své portfolio co do země, poskytovatele, typu půjčky i délky splatnosti. Myslím, že nyní jsme jejich investorský apetit dostatečně nasytili. To ale neznamená, že nebudeme chtít přivést další poskytovatele půjček. Momentálně jednáme například i s poskytovateli mimo Evropu,” dodává Jana Mücková.    

Newsletter