Bootcamp pro budoucí lídry: Storyous předá studentům praktické schopnosti

Společnost Storyous se za pět let na trhu podařilo vyrůst ze start-upu na úspěšnou společnost, která zpracovává 14 % obratů české gastronomie. Každým rokem přichází s inovacemi, které během několika týdnů od spuštění zavádějí do praxe stovky restaurací. Nyní se spojuje s dalšími špičkami české i zahraniční podnikatelské scény, jakými jsou Jaime Guitart z Google Campus a Just Eat či Ondřej Krátký z Liftago, aby své zkušenosti předali dál studentům a budoucím českým podnikatelům.

 6 dní plných přednášek od nejúspěšnějších zakladatelů a ředitelů českých i nadnárodních firem, více než 10 individuálních i skupinových úkolů a 3 týdny praxe v terénu. To je program podzimního Bootcampu pro budoucí lídry, na kterém se o své zkušenosti v praktických workshopech, mentoringu a podání zpětné vazby mimo jiné podělí Lukáš Janoušek z Twisto a Red Bull, Andrej Kiska z Credo Ventures nebo Roman Nováček z Epico.

„Spojili jsme se s nejúspěšnějšími osobnostmi českého i zahraničního byznysu, protože chceme nejtalentovanějším českým studentům v několika týdnech předat relevantní zkušenosti z praxe. Mladí lidé mají často skvělé podnikatelské nápady, ale chybí jim zkušenosti s obchodem, vedením týmu nebo tvorbou vlastní marketingové strategie,” představuje Bootcamp Igor Třeslín, ředitel Storyous a organizátor akce.

Účastníci se hned první den programu potkají s předními odborníky na řízení týmu. Ondřej Krátký i Igor Třeslín budou mluvit o motivaci svých zaměstnanců a jak neztratit vizi a kulturu společnosti. Ľubomír Osuský z Prazdroje ukáže, jak správně navrhnout úspěšný byznysový plán.

Další dny se přidá Petr Skondrojanis z Cocuma s workshopem o firemní kultuře. Andrej Kiska se posléze podělí o své zkušenosti s investováním do start-upů na českém i americkém trhu. Studentům sdělí, která kritéria jsou klíčová pro investora, který ve svém portfoliu drží start-upy s celkovou hodnotou v řádech miliard dolarů. Od Lukáše Janouška, zakladatele Twisto, se studenti dozví, které konkrétní kroky podnikl, aby se jeho firma z lokálního e-shopu proměnila v službu, kterou využívá více než milion lidí a zpracovává miliardové obraty. Roman Nováček z Epico studenty vyškolí v tom, jak připravit úspěšnou prodejní marketingovou strategii s minimálním rozpočtem a postavit tak firmu, která stojí na zisku nikoliv na PR.

Neocenitelné zkušenosti začínajícím podnikatelům předá také Jaime Guitart, který nyní pracuje se start-upy v inkubátoru Google Campus ve Španělsku a je zakladatelem španělské pobočky Just Eat, která se pod jeho vedením vypracovala na největší službu doručování jídla ve Španělsku. Nadějné studenty naučí, jak vyškolit zaměstnance tak, aby se z nich za krátkou dobu stali špičkoví obchodníci.

Všechny workshopy budou provázeny také praktickými úkoly, které studenti vypracují přímo na bootcampu i doma a na konci prvního týdne budou vyhodnoceny. „Nejšikovnější účastníci z prvního týdne workshopů se následně stanou plnohodnotnou součástí našeho týmu v rámci placené stáže. Dnešní situace jasně ukazuje, že je důležité mít v týmech lidi, kteří mají odhodlání, nebojí se dělat samostatná rozhodnutí a chtějí něco dokázat. Takových je dnes málo. Nejlepším stážistům proto nabídneme i dlouhodobou spolupráci, abychom jim pomohli v rozvoji a stali se z nich budoucí lídři,” dodává Jan Kosek, obchodní ředitel Storyous.

Účast je pro studenty zdarma. Registrovat se mohou do 20. září na https://bootcamp.storyous.com.

O Storyous

Společnost Storyous vznikla jako start-up v roce 2012. Od roku 2015 vytváří komplexní restaurační systém, který zjednodušuje každodenní úkony spojené s gastronomickým provozem. Automatizuje procesy díky propojení s dodavateli nebo účetními a hotelovými systémy. Aktuálně zpracovává 14 procent obratu v české gastronomii. Kromě České republiky působí také v Polsku a Španělsku. Roční tržby společnosti dosahují téměř 60 milionů korun.

Newsletter