Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do lehkého zisku pod 1,0660 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Cenu ropy tíží zprávy z Iráku a stav zásob v USA

Světové ceny ropy se dnes vrátily k poklesu, odpoledne ztrácely více než dvě procenta, a smazaly tak část středečního pětiprocentního nárůstu. Za jejich poklesem stojí zejména zpráva o růstu exportu suroviny z Iráku a nejnovější údaje o vývoji zásob v klíčovém americkém překladišti Cushing. Brent i WTI oslabují o více jak 2 %.

Průměrné tempo exportu ropy z přístavů na jihu Iráku se podle dnešních informací agentury Reuters v dubnu zvýšilo na 3,49 milionu barelů denně z březnových 3,29 milionu barelů denně.

Obchodníci s odvoláním na výzkumnou organizace Genscape uvedli, že zásoby ropy v překladišti Cushing v týdnu do tohoto úterý stouply o téměř 256.000 barelů. A to i přesto, že od soboty je kvůli úniku ropy přerušen provoz části obřího ropovodu Keystone. „Řekl bych, že se čekal výraznější dopad výluky ropovodu Keystone,“ řekl jeden z obchodníků.

Newsletter