Čermáka v čele představenstva Economie nahradí Roman Latuske

Mediální skupina Economia obměnila představenstvo. V jeho čele zasedne generální ředitel Economie a dosavadní místopředseda představenstva Roman Latuske (41). Nahradí Kamila Čermáka, který k 22. dubnu rezignoval. Uvedla to dnes společnost Economia, která mimo jiné vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom, Respekt, Marketing & Media a několik odborných titulů. Jejím majitelem je Zdeněk Bakala.

Na uvolněnou pozici místopředsedy nastupuje David Paul, ředitel společnosti BM Management, která spravuje rodinné investice manželů Bakalových. Novým členem představenstva se stává ředitel redakcí Economie Vladimír Piskáček, který bude i nadále ředitelem redakcí se zodpovědností za obsah produktů Economie.

Představenstvo společnosti je pětičlenné. Kromě Latuskeho, Paula a Piskáčka ho tvoří Mojmír Boucník a Bakalova žena Michaela.

Economia kromě vydávání tiskovin provozuje zpravodajské servery iHNed.cz a Aktuálně.cz, řadu tematických internetových titulů a služeb včetně freemailových portálů. Loni se mediální skupina podle předběžných výsledků přehoupla z předchozí ztráty 33 milionů korun do zhruba desetimilionového provozního zisku.

Newsletter