České startupy, které se utkají o titul regionálního vítěze V4

SWCSummit proběhne již příští týden. České startupy v TOP21, které se utkají o titul regionálního vítěze V4:

Snowfeet

Kategorie: produkty

Web: https://snowfeetstore.com/

Snowfeet jsou krátké lyže, jen o málo delší než boty. Jízda na nich je kombinací lyžování a bruslení. Jde v podstatě o nový zimní sport, který by se dal nazvat snowskates. Použít se dají jak na sjezdovkách, tak mimo ně.

Lafluence

Web: https://lafluence.com/

Kategorie: marketing

Inovátor v oblasti influencer marketingu, který vytvořil online tech platformu, která propojuje firmy s online tvůrci (Youtubery, Instagramery, bloggery). Umožňuje firmám v několika krocích jednoduše zadat poptávku, vybrat influencery pro spolupráci a následně vytvořit finální dohodu.

SentiSquare

Web: https://www.sentisquare.com/home

Kategorie: AI

SentiSquare je startup založný v roce 2014 skupinou výzkumných pracovníků. Cílem firmy je vývoj a šíření nejnovějších technologií z oblasti AI a NLP. V současné době se firma zabývá především automatickou analýzou zpětné vazby od zákazníků velkých firem a vývojem NLP služeb na míru. Od původního záměru – analýza marketingového obrazu společnosti – se společnost dostala až ke zpracování celého souboru textové komunikace se zákazníky: e-maily a SMS, sociální sítě až k přepisům hovorů v call centrech a vytváření modelů aktivní komunikace ve formě tzv. chatbotů. Nabízí firmám pracování narůstajícího objemu dat ve formě textových souborů. Zjednodušeně řečeno – SentiSquare je “big data společností v oblasti textu”.

SomniumSpace

Web: http://www.somniumspace.com/

Kategorie: Virtuální realita

Vytváří otevřený a sociálně propojený svět virtuální reality. Umožňuje navíc uživatelům podílet se na jejím vytváření. Nabízí mimo jiné koupi virtuálního pozemku, který může jako platforma sloužit vývojářům k vytváření dalších her a zážitků, ale i firmám k propagaci produktů, služeb a ke vzdělávacím účelům. Lze se tak účastnit událostí, her, či navštěvovat obchody a nespočet dalších věcí.

DOT Glasses

Web: https://www.dotglasses.org/

Kategorie: Zdraví

Startup DOT Glasses se zabývá řešením zdravotních problémů spojených se zrakem pomocí univerzálně nastavitelných brýlí. Jejich rámeček navrhnul tak, aby je bylo možné nastavit pro korekci různých zrakových vad a rozličných typů obličeje. Brýle zároveň splňují požadavky na maximální odolnost, minimalizaci nákladů na výrobu a dostupnost pro lidi z rozvojových zemí.

Motionlab

Web: http://www.motionlab.io

Kategorie: E-commerce

Motionlab je tuzemská cloudová platforma pro tvorbu personalizovaných videí. Nedávno vstoupil na americký trh za podpory agentury CzechInvest si jej vybral Newyorský akcelerátor VentureOut pro svůj tříměsíční intenzivní program.

ALEEGO

Web: https://aleego.com/

Kategorie: drony

Startup ALEEGO používá pilotované drony k rychlé inspekci infrastruktury a její bezpečnosti a efektivity. Pomáhá firmám v oblasti zemědělství, realit, stavitelství, energetiky, průmyslu a obnovitelných zdrojů.

Spaceflow

Web: https://spaceflow.io/en

Kategorie: Proptech

Spaceflow přináší platformu pro digitalizaci využití budov, zlepšení komunitního života a dostupnost služeb v jejich okolí. Aplikace nabízí v základu čtyři klíčové funkce, a to platformu pro komunikaci s vlastníkem budovy, objednávku služeb, zapojení do akcí v budově či okolí a služby sdílení, například spolujízdy z práce. Spaceflow cílí především na vlastníky kancelářských komplexů, rezidencí nebo hotelů tak například umožnuje i snadnější využití vybavení budovy v podobě rezervace společných zasedacích místností, relaxačních zón pro krátkodobou práci, hodin jógy, workshopů a podobně.

Dayswaps

Web: https://dayswaps.com/

Kategorie: CRM (Customer relationship management, řízení vztahů se zákazníky)

Dayswaps pomáhá plánovat směny zaměstnanců na základě jejich preferencí, udržuje přehled o jejich vytížení. Umožňuje sdílet, co se v podniku děje a pomáhá s komunikací v případě změn.

TheGreenestCompany

Web: https://www.grnst.co/

Kategorie: IoT (internet věcí)

Přináší komplexní řešení pro zeleň v kancelářských budovách. Automaticky zajišťuje cirkulaci vody, stará se o její správné množství a vše zanáší do jednoduchého systému. Umožňuj rovněž sbírat data o kanceláři, během 14 dnů vyhodnoti na základě změřených údajů ideální kroky k zlepšení pracovního prostředí.

DoDo

Web: https://idodo.cz/

Kategorie: logistika

DoDo je logistická služba, jejíž kurýři dokážou obstarat řadu úkolů, včetně vyzvednutí saka z čistírny, zaběhnutí do lékárny, vyzvednutí objednávky z výdejny e‑shopu nebo bezpečné přepravy zásilky po Praze. Na jejich efektivitu dohlíží tým dispečerů.

PeachPie

Web: https://www.peachpie.io

Kategorie: data

PeachPie je open sourcový webový nástroj zaměřený na konverzi mezi programovacími jazyky. Dokáže přepsat kód z PHP do .NET, zajišťuje kompatibilitu a funguje mezi různými platformami.

SHIPPANSEE

Web: http://www.shippansee.com

Kategorie: logistika

SHIPPANSEE je aplikace, která umožňuje levnou přepravu zásilky tím, že propojí lidi, kteří někam cestují a ty, kteří chtějí něco rychle odeslat. Vše zprostředkuje automaticky aplikace, takže není nutné složité dohadování a není nutná ani podpora dispečera. Kurýr navíc není na nikom závislý a může si rozvrhnout práci tak, jak se mu to zrovna hodí.

actijoy

Web: https://www.actijoy.com/

Kategorie: produkty/domácí mazlíčci

Actijoy pomáhá sledovat v jaké kondici je váš pes, v jaké je formě a jak ho udělat ještě šťastnějším. Monitoruje dobu pomocí čipu na obojku, po jakou mazlíček odpočívá, spí či vyvíjí fyzickou aktivitu. Rovněž nabízí misky na jídlo a vodu, které odesílají data do aplikace v telefonu.

Newsletter