Česko-tchajwanský tým se stal nejinovativnějším knedlíkem roku 2023!

Cílem ideathonu Dumpling Hack v Tchaj-peji, který pořádala Česko-tchajwanská obchodní komora a Startup Kitchen, bylo prohloubit spolupráci mezi oběma zeměmi v oblasti inovací. A není lepší způsob, jak toho dosáhnout, než nad společnou láskou ke knedlíkům. Nyní si mezinárodní tým BUSINESS COPILOT odnáší titul nejinovativnějšího knedlíku.

“Všechny týmy nás ohromily svým vařením inovací a správným balancem ingrediencí. Mezinárodní tým BUSINESS COPILOT našel ideální souhru chutí – jejich nápad obsahoval špetku kreativity, zdravou dávku technického know-how a vydatnou porci spolupráce,“ řekl Petr Očko, ředitel agentury CzechInvest & porotce soutěže Dumpling Hack.

Ideathon byl součástí oficiální české delegace na Tchaj-wanu. Konkurence byla tvrdá, nápady vřely, ale nakonec porota ve složení Alice Rezková z Česko-tchajwanské obchodní komory, Mitch Yang z Taiwania Capital, ředitel Czechinvestu Petr Očko, Chi Ko z Meet Global a Bimal Kapoor z TaiwanPLUS vybrala nejlepší knedlík roku 2023.

Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, která delegaci vedla, Dumplings Hack okomentovala: „Potěšilo mě, že jsem viděla mnoho mezinárodních talentů, kteří nacházejí nové způsoby řešení problémů dnešní doby. Tchaj-wan i Česká republika jsou hladové po inovacích a Dumplings Hack byl skvělým předkrmem pro naši budoucí spolupráci v oblasti startupů.“

Týmy měly na výběr jednu ze 6 výzev a pak 24 hodin na to, aby přišly s pikantními nápady a vytvořily prezentace. Vítězný tým, v němž byli zastoupeni čeští i tchajwanští inovátoři, se zaměřil na výzvu “úspěšného vstupu na nový trh”. Rozhodl se vytvořit propojovací platformu poháněnou umělou inteligencí.

Jako startupista víte, že škálování na jiný kontinent je docela výzva a že je potřeba rozbít pár vajec, aby vznikla úspěšná podnikatelská omeleta. Díky tomuto ideathonu je celá zkušenost mnohem zábavnější! Navázali jsme zde několik partnerství, získali nové přátele a doufáme, že se sem brzy vrátíme!“ řekl Jan Čižmář, který se nyní chystá vystoupit na pódiu na Smart City Summit & Expo.

Dumpling Hack byl vůbec prvním ideathonem mezi Českou republikou a Tchaj-wanem. A už nese své ovoce – na stole jsou první partnerství a spolupráce. Dumpling hack tak ukázal, že inovace a kreativita mohou spojit lidi z různých zemí a kultur.

„Víme, že vybudovat novou firmu je docela velké sousto. Proto pomáháme startupům najít recept na úspěch. Společně s partnery jsme vzali tradiční akci, která spojuje lidi a nápady, a dali jí moderní nádech. A myslím, že se to povedlo.“ uzavírá Tomáš Cironis, ředitel os Startup Kitchen

Organizátory akce byly Startup Kitchen a Česko-tchajwanská obchodní komora

Partnery ideathonu byly; agentura CzechInvest a jejich projekt Technologická inkubace, Taiwania Capital, TaiwanPLUS, Meet Global, Tawan Digital Diplomacy Association a Startup Terrace.

Newsletter