Český samuraj Procházka veze z Japonska titulový pás

Český samuraj Jiří Denisa Procházka dnes dokázal v japonské Jokohamě zdolat soupeře King Mo Lawala nádherným K.O. a vybojovat pás v prestižní organizaci Rizin FF do 93 kg. Procházka knockautoval amerického zápasníka Lawala svou boxerskou technikou a ukázal, že mu box jde stále lépe, a že se v technice zdokonaluje.

„Úžasný pocit, úžasný pocit! Jsem rád, že mi byl soupeřem tento učitel Lawal, poslední tři roky jsem měl pořád v hlavě tu prohru. Můžu říct, že za celou dobu, co jsem v Japonsku, jsem se v RIZINU posunul a dneska jsem to mohl dokázat. Chci obhajovat pás, učit se techniku a taky konečně procestovat Japonsko. Úžasný, Úžasný pocit!!“ řekl Jiří bezprostředně po výhře. Lawal před třemi lety v silvestrovské pyramidě porazil Procházku, který nastupoval ke svému třetímu zápasu během 48 hodin dost vyčerpaný a po dvou vítězstvích, které nebyly jednoduchá. 

Lawal se cítil být oslaben už před zápasem kdy prohlašoval, že japonská organizace Rizin FF Jirkovi nadržuje a více ho promuje. Dokonce na svých sociálních sítích prohlásil, že chtějí z českého zápasníka udělat ikonu, která bude tváří pro japonskou přední světovou soutěž.

Kingo Mo Lawal má za sebou mnoho zápasů, které v jeho kariéře znamenají opravdu mnoho. Zápasí za organizaci Bellator. “Je výborný boxer a wrestler,“ prohlásil o něm Procházka. 

„King Mo byl velice dobře připravený, byla to taková psychologicko taktická bitva a Jiří měl více ze hry a skončilo to před limitem KO. Historický první light heavyweight titul Rizinu putuje do České repulbliky a za nás zcela zaslouženě. Děkujeme všem za podporu, děkujeme všem, co jedou s námi a přijďte se s námi přivítat v úterý na tiskovou konferenci do kulturního centra Vnitroblock v úterý 23.4. v 9:30, Malý sál, Tusarova 31, Praha 7,“ vzkazují trenéři Martin Karaivanov a Jaroslav Hovězák.

Procházka si dnešním zápasem zvedl vítěznou bilanci a už osm zápasu v řadě za sebou neprohrál. Co teď bude žhavé v příštích dnech bude, zda po dovršení smlouvy z Rizin v Japonsku, kde ho obdivují zůstane nebo kývne na případnou nabídku do UFC (nejsledovanější MMA soutěž světa).

„Vše bude záležet na českém zápasníkovi, je těžké hovořit za něj. Když se Jirky zeptáte na tuto otázku, tak vždy důrazně odpoví ‘Hele co bude nevím, chci být nejlepší zápasník ve své váze a zlepšovat se fyzicky i duševně, pokud mě cesta zavede kam mám, tak tam skončím, pokud ne budu zase jinde.‘ Jiří své zápasy bere výše než jen pro slávu jako mnozí novodobí zápasníci. Ctí morální kodex bushido, který uznávali a následovali samurajové. Zrovna mi volal Matěj Kretík, který má na starosti sponzoring, že hned po zápase mu volali lidé, že by rádi byli v příštích zápasech na tričku jako partneři, a to je pár minut po zápase. Teď se stala obrovská událost pro naši zemi a nemohu odpovědět, kam Jiří bude směřovat, a navíc si myslím, že bude chtít určitě titul obhájit a ukázat další kvalitní zápasy v Rizinu,“ prohlásil těsně po zápase Jiří Stabla, marketingový poradce Procházky.

Procházkovi první kroky v Česku budou směřovat na tiskovou konferenci za svými fanoušky za svými kamarády, aby si mohli sáhnout na pás, a následně do svého rodného města Hostěradice, které dnes slaví a těší se na šampióna. Slaví se všude v zemi, a ještě dlouho bude, česká jednička dneska dokázala zapsat Českou republiku mezi novodobé gladiátory, kteří vítězí a budou vítězit.

Následně by se chtěl věnovat škole a partnerce Kamile. Termín dalšího zápasu ani soupeř není zatím znám, ale bude znám. „Máme rádi české MMA a Jiří ho podporuje svými návštěvami. Jiří na české půdě nikdy neprohrál, své kvality ukázal a dostatečně potvrdil, že je Česká jednička ve své váze a ač bych i já si přál vidět jeho zápas s některými zápasníky od nás, tak je to vyloučené, není to přínos pro Jirku a on se musí připravovat a soustředit na jiné zápasníky a musí být vidět v jiných soutěžích, kde může růst,“ dodává Stabla.

České MMA se stává stále více oblíbené. Vyprodává se O2 aréna i Palác kultury a sportů v Ostravě. Točí se kolem něj stále více otázek a stává oblíbeným sportem se diváků. Na poslední chvíli se nepodařilo zajistit přímý přenos z Japonska, kvůli technickým potížím, ale i tak máme tu možnosti Jiřího zápas vidět na youtube už v těchto minutách a užít si ho.

Newsletter