Evropské i americké výnosy klesají. Euro po včerejším zpevnění nad 1,0900 EURUSD zisky smazalo. Obchoduje se pod 1,0850 EURUSD. Koruna se drží stabilně nad 23,80 za euro.

Český Tatum je první blockchainový startup v prestižní soutěži TechCrunch Startup Battlefield

Český startup Tatum je prvním blockchainovým startupem, který se dostal do nejprestižnější startupové soutěže světa. Firma s kořeny v Brně je jednou z dvaceti, které vybrány z tisíců přihlášených, aby se utkala s těmi nejlepšími technologickými startupy napříč zeměkoulí.

TechCrunch Startup Battlefield je soubojem mezi 20 startupy z celého světa. Tatum je historicky první blockchainový startup, který byl kdy do soutěže vybrán. Jde o velký krok pro celou blockchainovou komunitu okolo technologie, která si ještě nevydobyla své místo v mainstreamu. Tatum byl vybrán pro své unikátní technologické řešení, které umožňuje vývojářům a firmám vyvíjet blockchainové aplikace, aniž by byli v této technologii experti. Firmy tak ušetří přes 95 % času a nákladů.

“Být vybráni pro TechCrunch Startup Battlefield je pro nás ohromnou poctou. Jsou to takové Oscary pro startupy. Je to velký úspěch nejen pro nás, ale i pro celou blockchainovou komunitu,” říká Jiří Kobelka, CEO Tatumu.

Tatum vznikl v Brně teprve před pár lety a stojí za nástrojem, který využívá přes 10 000 vývojářů na celém světě. Aplikace nad postavené nad Tatumem používají desítky milionů koncových uživatelů, a platforma zprocesuje měsíčně transakce v hodnotě vyšších desítek milionů dolarů.

Tatum je platforma pro vývoj na blockchainu, která poskytuje infrastrukturu i jednotný framework pro více než 40 blockchainových protokolů, a umožňuje tak snadno budovat aplikace i bez předchozí zkušenosti s blockchainem. Tatum eliminuje časté překážky, jako je například nutnost učit se specifický jazyk pro každý blockchain, a vývojářům tak ušetří až 95 % dříve potřebného času.

Založen roku 2018 v Brně Jiřím Kobelkou, CEO a Samuelem Šramko, CTO.

Newsletter