Čeští Nano Energies hlásí vstup na další trhy

Po nedávném vstupu dvou strategických akcionářů hlásí Nano Energies další růst. Mapa evropských zemí, kde jejich divize Nano Energies Trade obchoduje se spotovou elektřinou, se od tohoto týdne rozrůstá o Německo a Rakousko. Celkově působí už v sedmi evropských zemích. 

Na českém spotovém trhu je Nano Energies Trade dobře známým, majoritním hráčem. Jejich obchodování s energií dávno překročilo české hranice a aktivně působí také ve Francii, Holandsku, Slovensku, Belgii a nejnověji Německu a Rakousku. 

“Tento týden se počet zahraničních trhů, na kterých Nano Energies se svou tradingovou divizí obchoduje, rozšířil na sedm. Mám velkou radost, že know-how, které úspěšně využíváme, šíříme postupně do dalších zemí. V obchodování se spotovou elektřinou kromě rychlého úsudku totiž rozhoduje i kvalitní analýza,” komentuje CEO Nano Energies Stanislav Chvála. 

Obchodování s elektřinou probíhá většinou několik hodin před jejím reálným využitím – v této době má největší, nebo naopak nejmenší hodnotu. Ve své tradingové divizi proto firma zaměstnává hlavně tradery. Protože se obchoduje neustále a navíc na sedmi trzích najednou, střídají se zde v několika směnách. 

Do Nano Energies nedávno vstoupili dva noví strategičtí akcionáři – Petr Němec a Petr Zahradník. Společně s jejich vstupem firma ohlásila plánovaný růst divize obchodující se spotovou elektřinou. Lze očekávat, že další expanze a růst budou brzy následovat.

 

Newsletter