Koruna se pohybuje do strany, drží se v rozmezí 24,31 až 24,36 EURCZK. Index S&P 500 včera zavřel pod hranicí 4000 USD. Výnosy amerických státních dluhopisů dnes klesají.

ČNB spouští program studentských stáží

Stáž při vysoké škole v České národní bance? Studenti a studentky bakalářských, magisterských a doktorských programů mohou nyní využít příležitosti získat pracovní zkušenosti v jednom z pěti odborných útvarů ČNB. Posílat životopisy je možné zhruba do poloviny února.

Česká národní banka spouští program studentských stáží. Zapojilo se do něj pět sekcí, z nichž každá stážistům nabídne po jedné pozici: sekce měnová, sekce finanční stability, sekce dohledu nad finančním trhem, sekce regulace a mezinárodní spolupráce a sekce informatiky.

„V České národní bance jsme se v minulých letech setkávali se stálým zájmem studentů, kteří by u nás rádi absolvovali stáž. To pro nás byla ohromná motivace k vytvoření uceleného programu stáží, který jsme právě spustili,“ přibližuje vznik programu ředitelka samostatného odboru lidských zdrojů Helena Dybová.

Stážisté či stážistky získají praktickou zkušenost s fungováním centrální banky a ověří si své znalosti na reálných úkolech a projektech. Věnovat se jim přitom vždy bude některý z odborníků ČNB – v rámci finanční stability dokonce přímo ředitel útvaru Jan Frait.

Newsletter