Evropské akcie klesají, futures amerických také. Euro proti dolaru obrátilo do zisku nad 1,0500 EURUSD. Z měn regionu mírně sílí forint. Koruna zůstává v lehké ztrátě nad 24,30 za euro.

ČSÚ: Oslavte Evropský den statistiky!

Ve středu 20. října budou mít statistici po celé Evropě „svůj den“, neboť právě na toto datum připadá Evropský den statistiky. K pomyslným oslavám se již tradičně připojí i Český statistický úřad a zapojit se může i veřejnost.

„Statistici chtějí v tento den veřejnosti připomenout důležitost statistiky a kvalitních dat. Důvěryhodná a nezávislá oficiální statistika je klíčem k lepším datům, která pak dávají větší šanci na odpovědné rozhodování a tedy i lepší životy náš všech,“ říká Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Návštěvníci ústředí ČSÚ na pražské Skalce si mohou prohlédnout výstavu tvořenou oblíbenými infografikami, které úřad využívá při komunikaci s veřejností na svých webových stránkách, sociálních sítích nebo v časopise Statistika&My. Kolik žen pracuje ve vědě? Nakupujeme online? Jaká je pravděpodobnost, že budete mít dvojčata? Kolika let se dožíváme? Kam nejčastěji cestujeme? Kdo k nám cestuje? Kolik vypijeme vína a kolik sníme rozinek? To vše se můžete z našich statistik dozvědět.

Na síti Instagram pak bude pro návštěvníky připraven statistický kvíz zahrnující deset otázek z různých oblastí statistiky.  Správná či nesprávná opověď bude ihned vyhodnocena a link pak návštěvníka zavede na stránku, kde se o dané problematice může dozvědět více.

Aktivity ČSÚ však můžete sledovat i na sítích TwitterYouTube či LinkedIn. Pro ty, kteří to se statistikou myslí opravdu vážně, nabízí pak Český statistický úřad i podnětné studijní materiály.

 

Newsletter