Americký dolar na začátku týdne znovu oslabuje vůči euru, v jednu chvíli se dostal nad 1,049 EURUSD a je na nejslabší úrovni od června. Polský zlotý mírně posílil, dostal se pod hranici 4,680 EURPLN než se kurz odrazil zpět.

ČSÚ: Změny v publikování dat v obchodě, dopravě a službách

Současně se zveřejněním měsíčních dat za leden 2022 dochází k novému členění v oblasti publikování dat za odvětví dopravy, informačních činností, pohostinství a ubytování. Rozsah poskytovaných informací zůstává plně zachován. Nově budou data za odvětví pohostinství a ubytování, doprava a informační a komunikační činnosti přesunuta pod odkaz Služby.

Odkaz Doprava bude nově obsahovat pouze naturální ukazatele.

Odkaz Obchod, pohostinství a ubytování bude přejmenován na Obchod a bude obsahovat pouze data za sekci G (velkoobchod, maloobchod, prodej a opravy motorových vozidel).

Časové řady měsíčních dat budou nově zveřejněny pouze ve Veřejné databázi.

V oblasti obchodu bude Tab. 3 Maloobchodní tržby (bez DPH) v podnicích s 1 000 a více zaměstnanci v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin (CZ-NACE 4711) nahrazena novou tabulkou Tržby za zboží (bez DPH) v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin (CZ-NACE 4711) v podnicích s ročním obratem vyšším než 15 mld. Kč, která bude obsahovat podrobnější členění tržeb za zboží. Zveřejňována bude pouze ve formátu xls.

 

Newsletter