Daimler investuje v Polsku do závodu na motory 500 milionů eur

Německá automobilka Daimler investuje v Polsku do nového závodu na výrobu motorů zhruba 500 milionů eur (13,5 miliardy Kč). Cílem investice je rozšířit výrobní místa automobilky mimo domácí, německý trh.

Nový závod se bude nacházet zhruba 70 kilometrů západně od Varšavy. Bude vyrábět čtyřválcové benzinové a naftové motory pro osobní vozy Mercedes-Benz. Bude to vůbec první investice Mercedesu v Polsku. V závodě má vzniknout několik stovek pracovních míst, napsala agentura Reuters.

Polská média již minulý měsíc napsala, že Polsko usiluje o investici Daimleru, která by mohla vytvořit až 1500 pracovních míst. Kromě Polska byly podle médií ve hře i Maďarsko, Rumunsko a Slovensko.

Na konci dubna Daimler oznámil, že investuje 185 miliard forintů (16 miliard Kč) do modernizace a rozšíření svého závodu na výrobu automobilů Mercedes-Benz v Maďarsku. Zhruba 80 miliard forintů by mělo směřovat do výstavby nové karosárny. Další peníze jsou podle firmy určeny na modernizaci a zvýšení výrobních kapacit závodu.

Newsletter