Evropské i americké výnosy rostou. Dolar proti euru zpevnil zpět na úroveň parity. Procyklické měny v mírné ztrátě. Měny regionu včera oslabily, koruna se obchoduje nad 24,60 za euro.

Dáváte komunikaci online přednost před dopisem ve schránce?

Kontrolovat poštovní schránku bylo do nedávna nezbytností. Hlídání pošty je totiž jediný způsob, jak předejít tomu, že nepřehlédnete důležitý dopis nebo oznámení z úřadu. Pokud ovšem neradi spoléháte pouze na papírové obálky a dodejky ve své schránce, zřiďte si během pár minut svou osobní datovou schránku. Na poště se zdržíte jenom chvíli a všechny úřední dopisy můžete dostávat i posílat pohodlně online. Díky datové schránce navíc získáváte možnost, řešit své záležitosti s úřady elektronicky. Jaké služby můžete ještě navíc využít?

Užijte si svůj volný čas a namísto osobní návštěvy úřadu si vyřiďte datovou schránku, která vám v mnoha situacích ulehčí život a její provoz je rovněž bezplatný. Nemusíte se bát byrokracie, založení je jednoduché a můžete ho provést několika způsoby. Stačí občanský průkaz, žádné další dokumenty se sebou nepotřebujete.

Komunikace kdykoliv i bez čekání

Snadnější komunikace s finančním úřadem, Českou správou sociálního zabezpečení i třeba zdravotní pojišťovnou. Výhodou datové schránky je také možnost vyřízení úředních záležitostí při pobytu v zahraniční jako je například vydání voličského průkazu anebo potvrzení o studiu, pokud to škola přes datové schránky umožňuje. Pakliže jste na mateřské dovolené, oceníte i možnost podání žádosti o rodičovský příspěvek.

Ve schránce se vám už neztratí důležité informace o přestupku a také budete včas upozorněni na blížící se konec platnosti pravidelné technické kontroly (STK). Nově je možné požádat i o ošetřovné. Postačí vám vyplnit formulář, který naleznete na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu, a ten společně s požadovanými přílohami přes datové schránky odešlete. Veškerá komunikace prostřednictvím datových schránek s úřady je navíc bez poplatků.

Nejen potvrzení, ale i výpisy

Zdarma můžete požádat on-line i o výpisy z informačních systémů veřejné správy, tedy veřejných i neveřejných rejstříků. Budete-li potřebovat, můžete si tak jednoduše zažádat například o výpis z živnostenského rejstříku, registru osob, insolvenčního rejstříku, seznamu kvalifikovaných dodavatelů anebo rejstříku trestů. Zdarma lze zjistit i bodový stav řidiče. Také se jednoduše můžete informovat o změnách v katastru nemovitostí i o vyrozumění k provedenému vkladu do katastru nemovitostí a následné odeslání daně z převodu nemovitostí.

 

Newsletter