Měny regionu jsou ve ztrátě. Koruna se drží v okolí silné psychologické hranice 24,00 EURCZK. Dolar od rána posiluje, středový kurz se dostal pod 1,064 EURUSD než přišla korekce.

Der Kurier: Jak zefektivnit expresní dopravu?

Pokud potřebujete řešit expresní zásilku do zahraničí, potom patrně využijete služeb leteckého přepravce. Tato volba obvykle přináší vyšší náklad, zvláště u těžších zásilek. U leteckých přeprav budete muset počítat i s palivovým příplatkem, který vám cenu přepravy zvýší zhruba o pětinu, případně i za příplatek za sezónní špičku. Více jsme se zeptali odborníků z kurýrní společnosti Der Kurier.

U větších, nestandardních zásilek hrozí i další navýšení za velký balík, překročení maximálních rozměrů a podobně. „U nadnárodních leteckých dopravců se tyto příplatky pohybují mezi 1 a 2 tisíci Kč. Takto velké zásilky mohou být i odmítnuty vzhledem k předem definovaným rozměrům leteckých kontejnerů,“ upozorňuje Přemysl Lukeš, výkonný ředitel Der Kurier.

Nehledě na ekologii, kdy u konkurence může zásilka do Německa putovat nejdříve přes Francii a urazí zbytečně stovky kilometrů navíc a zbytečně zatíží naše životní prostředí uhlíkovou stopou.

Ideální je přímé silniční spojení

Jako ideální řešení se nabízí přímé silniční spojení Der Kurieru hned se šesti zeměmi – Německo, Rakousko, Holandsko, Dánsko, Belgii a Lucembursko. Do těchto zemí stíhá kurýrní společnost doručovat následující pracovní den – obvykle i dopoledne.

S Der Kurierem tak můžete přepravovat své zásilky pohodlně silniční přepravou, vyhnete se jako firma mnoha příplatkům, dopravce zvládne přepravovat i dlouhé zásilky do 309 cm i nestandardních rozměrů, maximální velikosti například dveří, s ním můžete přepravovat bez obav i zásilky se suchým ledem. A pozor, vyzkoušení první zásilky je zdarma. Více na https://www.derkurier.cz/.

Newsletter