Der Kurier: Pošlete to bez obalu!

Obaly jsou nedílnou součástí každé firmy, která posílá zásilky. S každou objednávkou jejich množství narůstá a tím narůstají také náklady.  Stále více firem začíná svým zákazníkům nabízet vrácení obalů zpět, aby se mohly využít pro jejich další přepravu. Tím jde ruku v ruce nejen úspora nákladů, ale též šetrné chování vůči přírodě.

Nejen proto některé firmy využívají při odesílání zásilek tzv. službu exchange. Tedy výměnu, kdy si zákazník při doručení zásilky zboží převezme a v tom samém obalu nebo krabici zboží posílá odesílateli zpět. Může se jednat třeba o náhradní díly, důležité dokumenty, vyřešené reklamace nebo případně jen zmíněné obaly k dalšímu použití.

Jak vypadá takové doručení do Německa, třeba s Der Kurier?

Kurýr u vás v pondělí zásilky vyzvedne. „V úterý je v Německu doručíme, proběhne výměna a ve středu máte Vaše obaly či zásilky zpět. Díky tomu, že vše proběhne při doručení, jsme efektivní a můžeme Vám nabídnout výhodnější cenu,“ uvádí Přemysl Lukešvýkonný ředitel Der Kurier.

Zasílané obaly mohou být různé

Od kartonových krabic z lepenky ve vysoké kvalitě, abyste vaše produkty optimálně chránili a zabránili škodám při přepravě, po termoboxy s gelovými vložkami, které najdou své využití při přepravách zboží s krátkou trvanlivostí a rychlou spotřebou. Vložka, díky gelové náplni, udržuje požadovanou teplotu déle než vložky plněné vodou a zaručí, že se zboží nezkazí a vydrží déle vychlazené. I zde je možné využít vrácení obalů i s vložkami a tím ušetřit náklady.

Bezobalové nakupování

Nikdo nechce přispívat k dalšímu zhoršování a zahlcování odpady, proto se v některých firmách začíná spouštět bezobalové nakupování. „Můžete si objednat kvalitní výrobky, trvanlivé potraviny a drogerii z ekologické produkce, které nejsou zbytečně zabaleny v jednorázových obalech. Každá nádoba je totiž vratná, a po důkladném vymytí ve speciálních prostorech je znovu naplněna a vrácena do oběhu. Nic nepřebývá, nic se se nevyhazuje,“ upozorňuje Přemysl Lukešvýkonný ředitel Der Kurier.

Důležité je třídění a recyklace papíru a nejen jeho

Papírové odpady jsou z mnoha různých druhů papírů a každý druh papíru se také jinak zpracovává. Proto je potřeba sběrový papír dotřídit na jednotlivé druhy. Dotříděný papír se lisuje do balíků a odváží ke zpracování do papíren. Slisovaný sběrový papír poslouží k výrobě nového papíru, stejně jako když se vyrábí ze dřeva, přidává se do směsi na výrobu papíru. Papír je možné takto recyklovat asi pětkrát až sedmkrát. Výrobky z recyklovaného papíru jsou například: novinový papír, obaly na vajíčka, toaletní papír, sešity a pro naše dodavatele, zákazníky i odběratele lepenkové krabice.

Newsletter