Developer P3 nakoupil sklady ve Španělsku z 243 mil. eur

Společnost P3, investor a developer průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, rozšířila své portfolio ve Španělsku o 11 logistických a distribučních skladů společnosti Gore Spain Holdings SOCIMI I, S.A.U. o výměře 322 500 metrů čtverečních. Kupní cena byla sjednána ve výši 243,35 milionu eur.

Portfolio zahrnuje aktiva ve strategicky zajímavých logistických lokalitách v okolí Madridu, Zaragozy, Toleda a Guadalajary, dále u pobřežního města Valencie na východě a v provincii Biskajsko (poblíž Bilbaa) na severu Španělska.

Po akvizici, která následuje krátce poté, co společnost P3 oznámila rekordní evropské výsledky za rok 2016, se rozsah nemovitostního portfolia P3 ve Španělsku zvýší z více než 70 000 m² na téměř 400 000 m². Tato akvizice navíc představuje jednu z největších událostí na španělském trhu průmyslového developmentu v posledních letech.

„Využili jsme vhodnou příležitost k posílení naší činnosti v rámci hlavního španělského logistického koridoru, který spojuje Madrid, Zaragozu a Barcelonu. Naším dalším cílem je rozšířit naši působnost ve středomořském koridoru, v okolí Barcelony a Valencie, a dále expandovat do Malagy. Zajímají nás i další nabídky, kde může dlouhodobý investičně-developerský přístup společnosti P3 vést k nadstandardním výsledkům,“ uvedl výkonný ředitel P3 ve Španělsku David Marquina.

Rozloha nově získaných lokalit se pohybuje od pozemku v madridské oblasti Getafe s plochou mírně přesahující 7 500 m² po areál o rozloze 80 000 m² situovaný v Zaragoze. Všechny prostory jsou plně obsazeny, přičemž nájemci jsou ve všech případech přední domácí a mezinárodní subjekty, například společnost DHL, která je rovněž klientem P3 v sedmi dalších parcích ve čtyřech zemích, společnost Orangina Schweppes España či prodejce kancelářských výrobků Staples.

Kromě zastavěných ploch disponují dva sklady rovněž přilehlými pozemky s celkovou rozlohou přesahující 26 000 m², na nichž může P3 postavit další budovy. P3 ve Španělsku rovněž plánuje několik dalších projektů výstavby na míru (Build-to-Suit) a několik akvizic jednotlivých budov, díky čemuž do konce roku rozšíří své španělské portfolio o 500 000 m² atraktivních lokalit.

 „Španělská ekonomika expanduje a společnost P3 zařadila Španělsko mezi své klíčové oblasti růstu v roce 2017. Akvizice tohoto portfolia nás těší, neboť se tak stáváme jedním z předních hráčů ve Španělsku. Tento krok je v souladu s naší strategií růstu jako přední investor-developer v oblasti nemovitostí v rámci celé Evropy,“ řekl CEO P3 Ian Worboys.

Newsletter